24.8.2019

ISPALI U 1. PRETKOLU: Kairat eliminisao Širokobriježane!

Objavljeno : 18-07-2019 18:47h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nogometaši Širokog Brijega i drugi put poraženi su od kazahstanskog vicepravaka Kairata s identičnim rezultatom od 2:1 u uzvratu u Almatyju.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta tvrdo, bez puno prilika Kairat je dominirao po posjedu lopte, vršio je pritisak na obranu Širokog, ali bez konkretnog učinka.

Široki je krenuo odlučnije u drugo poluvrijeme, svjestan da više nema što za izgubiti. Sedloski je naprije uveo Stanića na početku prvog poluvremena umjesto Marića, a potom i Jurića umjesto Babića u 57. minuti. Opasan napad Širokog u 56. minuti, ali Pokatilov zaustavlja oštar, prizeman centaršut Franjića.

U 60. minuti odlična prigoda za Kairat. Suyumbayev imao sjajan prodor kroz obranu Širokog, ali Zlomislić sjajno brani njegov udarac. Dvije minute kasnije domaći opet prijete. Pokušao je Seidakhmet uputio nešto između šuta i ubačaja pa vratar Širokog nije imao potrebu intervenirati.

Sedloski nakon toga baca sve karte u napad. Umjesto danas samozatajnog Jovića u igru je ušao Alen Jurilj u 65. minuti.

U 70. minuti Široki je imao sjajnu prigodu preko Stipe Jurića. Bila je to odlična akcija Plavo-bijelih, ali Jurić je na kraju nije pretvorio u vodstvo, promašivši okvir gola.

Odmah iza toga Kairat uzvraća na drugoj strani. Nakon crlo dobre akcije žuto-crnih Suyumbayev šalje loptu daleko pored vrata Zlomislića.

U 77. minuti lukav pokušaj iz dalekog slobodnog udarca imao je Islamkhan, ali lopta odlazi iznad vrata Zlomislića. Dvije minute kasnije sjajno brani Zlomislić dalekometni udarac, na odbijenu loptu natrčava Wrzesinski i šalje je u mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa u kojem se našao.

Široki je u 85. minuti imao dobru prigodu kad je nakon skraćenog kornera i ubačaja Franjića, Dino Ćorić na drugoj vratnici šutirao, ali Pokatilov jako dobro brani njegov udarac.

Kairat je dvije minute prije kraja regularnog dijela imao još jednu odličnu kontru u kojoj se ponovno našao Wrzesinski, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola.

Minutu nakon toga jedanesterac za Široki. Alen Jurilj je odlično prošao po desnoj strani, ubacio oštru loptu na peterac, gdje se nalazio Stipe Jurić, kojeg braniči Kairata ruše. Siguran realizator s bijele tačke bio je Dražen Bagarić.

I kad je izgledalo da će Široki doći barem do pirove pobjede, Kairat je ekspresno izjednačio u sudačkoj nadoknadi. Orazov nakon velike greške u obrani Širokog pogađa za izjednačenje. Ništa se krenulo s centra, obrana Širokog se potpuno raspala i nakon akcije sa treninga Kuatu nije bilo teško pogoditi za konačnih 2:1.

S ovim rezultatom i uz pravu dramu na kraju utakmice Široki se oprostio od Europe za ovu sezonu.

KAIRAT: Pokatilov, Suyumbayev, Mikanović, Akhmetov, Dugalić, Kuat, Islamkhan, Seidakhmet (od 72. Wrzesinkski), Zhukov, Abiken (od 46. Orazov), Eseola (od 79. Eppel)

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Čorić, Kovačić, Matić, Kvesić, Enin, Marić (od 46. Stanić), Franjić, Jović (od 65. Jurilj), Babić (od 57. Jurić), Bagarić