18.8.2017

United ide dalje; Kolašinac upisao dvije asistencije

Objavljeno : 20-04-2017 23:37h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Večeras su odigrane uzvratne utakmice 1/4 finala Evropske lige.

Manchester United je tek nakon produžetaka uspio slomiti Anderlecht i izboriti polufinale Lige prvaka. Nakon 90 minuta je bilo 1:1, identičan rezultat kao nakon prve utakmice pa su igrači morali odigrati i produžetke.

A tamo je United uspio zabiti i pogotkom Marcusa Rashforda slaviti.

Schalke je pobijedio Ajax s 3:2 u 120 minuta igre, ali s ukupnih 4:3 prolaz su izborili Holanđani. Poveli su rudari pogotkom Goretzka u 53. minuti.

Sead Kolašinac je tri minute kasnije poslao sjajnu asistenciju za Burgstallera koji se i sam upisao u strijelce za 2:0. I to je bio rezultat koji je odveo utakmicu u produžetke. A tu produžecima se ponovno ukazao Kolašinac koji je u 101. minuti uposlio Caligiurija za 3:0.

Iako su u produžecima igrali s igračem više i imali rezultat na svojoj strani, Schalke je uspio primiti dva gola od Ajaxa i tako ostati bez polufinala.

Za 1:3 je zabio Viergever, a u 120. minuti je strijelac bio Younes.

Celta Vigo se plasirala u polufinale EL nakon remija 1:1 s Genkom u Belgiji. Španci su u prvoj utakmici slavili s 3:1 i remi u gostima ih je odveo u polufinale drugog najvažnijeg europskog klupskog takmičenja.

Nakon dugog izvođenja penala dalje je prošao Lyon.