6.4.2020

LLORENTE RASPLAKAO ANFIELD: Atlético ide dalje!

Objavljeno : 11-03-2020 23:32h Objavio: Eldar Ganibegović

Atlético Madrid četvrti je četvrtfinalista Lige prvaka za ovu sezonu.

Nakon što je madridski tim u Španiji slavio s 1:0, isti rezultat je večeras golom Wijnalduma u 43. minuti napravio Liverpool, pa je meč otišao u produžetke u kojima se bolje snašao tim koji s klupe vodi Diego Simeone.

Sjajno je sve krenulo po engleski tim. Već u 94. minut brazilski napadač Roberto Firmino zabija za erupciju oduševljenja na Anfieldu.

Ipak, da Anfield ubrzo utihne pobrinuo se Marcos Llorente koji je postigao dva gola. Prvo je u 97. minuti nakon greške Adriana smanjio rezultat, a šest minuta kasnije postiže novi gol za 2:2 i zadaje veliku glavobolju domaćima.

U drugom produžetku Liverpool je napadao, trebala su im dva gola, ali nisu uspjeli da naprave ništa pred golom sjajnog Oblaka. Da stvar po domaće bude gora, u 120. minuti Alvaro Morata stavlja tačku na i i postiže gol za ukupnih 2:4 i prolaz Atlética.

Podsjetimo, ranije su četvrtfinale po prvi put u historiji osigurali RB Leipzig i Atalanta, a večeras se pored Madriđana u iduću rundu plasirao i PSG.