23.7.2017

Željo remizirao sa Astanom u posljednjoj pripremnoj utakmici

Objavljeno : 11-02-2017 17:55h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Nogometaši Željezničara odigrali su 1:1 sa kazahtanskim prvakom Astanom, u posljednjoj pripremnoj utakmici u Turskoj u Antalyji.

Sve do 31. minute igralo se bez golova, a onda je Zajko Zeba kratko izveo korner do Blagojevića koji je precizno ubacio do Boccaccinija koji je glavom matirao golmana Astane Erića, pa se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

A samo tri minute igrale su se u nastavku utakmici, kada je Astana nakon kornera preko Murtazayeva pogodila za 1:1 što je bio i konačan rezultat. Do kraja utakmice obje ekipe imale su nekoliko veoma dobrih šansi za vodstvo i eventualnu pobjedu, ali igrači su u završnici bili neprecizni, pa je ostalo 1:1.

Željo je počeo u sastavu: Kjosevski, S. Stevanović, Boccaccini, Bogičević, Stojanović, Blagojević, Marković, M. Stevanović, Zeba, Zakarić, Lendrić.

Željezničar je ovim remijem sa Astanom završio pripreme u turskoj Antalyji, a povratak delegacije i nogometaša Želje planiran je za sutra ujutro.