19.10.2018

Visoka pobjeda Sarajeva protiv NK MoA?evac iz Maglaja

Objavljeno : 14-11-2017 15:31h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Prvotimci Sarajeva odigrali su danas novu prijateljsku utakmicu.

Izabranici Husrefa MusemiA�a savladali su po dosta hladnom vremenu goste iz Maglaja, igraA?e NK MoA?evac rezultatom 7:2. DanaA?nja utakmice odigrana je u toku reprezentativne pauze u prvenstvu, a bordo igraA?i su, podsjeA�amo, u toku proA?le sedmice odigrali susret u TeA?nju protiv TOA�K-a (4:0).

StruA?ni A?tab Sarajeva izveo je sljedeA�i sastav na poA?etku utakmice:

AdiloviA�, IvetiA�, MujakiA�, Pidro, KaduA?iA�, HeriA�, Radovac, RahmanoviA�, HusejinoviA�, KuzmanoviA� i SmajlagiA�.

Bordo klub dolazi do vodstva na otvaranju susreta. Said HusejinoviA� je pogodio iz slobodnog udarca u 4. minuti. Potom su SmajlagiA� i KuzmanoviA� imali dvije prilike, ali nije bilo promjene. Nekoliko minuta poslije, HusejinoviA� je uposlio Amara RahmanoviA�a, koji se upisao u strijelce.

Igrala se 27. minuta kada je gol mladi SmajlagiA�a poniA?ten zbog nedozvoljene pozicije, a minut poslije, LeliA� je uA?ao u igru umjesto KuzmanoviA�a, koji se A?alio na povredu. Ubrzo nakon toga, HeriA� je pogodio za 3:0 lijepim udarcem, a do kraja prvog dijela, Said HusejinoviA� je izveo korner, loptu glavom iza leA�a golmana A?alje ponovo Amar RahmanoviA�.

Na otvaranju drugog dijela gosti su imali priliku, ali nije bilo opasnosti po gol Sarajeva. Na drugoj strani, RahmanoviA� je pogodio mreA?u ekipe poslije lijepe akcije Sarajeva, a dvije minute poslije, CrnkiA� se upisao u strijelce.

Potom je MoA?evac doA?ao do dva brza gola, a do kraja, CrnkiA� se ponovo upisao u strijelce. Sarajevo u subotu na KoA?evu doA?ekuje ekipu Mladosti DK.