18.11.2018

Tri gola Veleža za tri važna boda protiv Rudara

Objavljeno : 06-10-2018 17:26h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas je u Kaknju odigrana utakmica 9. kola Prve lige FBiH između Rudara i Veleža. Nakon 90 minuta igre, Rođeni su upisali važnu pobjedu rezultatom 3:1, te tako i nakon 9. kola zadržali 1. mjesto na tabeli. Strijelci su bili Fajić, Behram i Brandao, dok je Kovač pogodio za Rudar.

Rođeni do prednosti dolaze u 21. minuti preko Nusmira Fajića, koji tako postiže 10. gol u ovoj sezoni. Nakon gola, Kobilica je pokušao ugroziti gol Veleža, ali je Bobić na pravom mjestu. U 29. minuti Mujezinović izlazi pred Bekana, pokušava ga savladati lob udarcem, ali bez uspjeha. Nakon toga, Mujezinović je gurnuo u šansu Ovčinu, ali Bekan dobro reaguje.

Rudar je pokušao uzvratiti, ali je Velež u prvom poluvremenu bio bolji na terenu i nije dozvoljavao previše igre pred svojim golom. Pred kraj poluvremena, Rođeni su došli do drugog gola i tako na najbolji način krunisali dobru igru. Vehabović je izveo slobodni udarac, uposlio Mujezinovića koji pronalazi Behrama, i to je 2-0 za Velež.

Rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Rođeni su u 67. minuti postigli treći gol. Brandao i Ovčina su odigrali lijepu akciju, nakon koje je Brandao upisao gol, a Ovčina asistenciju. Domaćin je uspio reagovati nakon primljenog gola, pa je Kovač smanjio na 3:1 u 69′.

U 74. minuti izvršena je treća izmjena u timu Veleža. Dario je izašao iz igre, a priliku za igru je dobio Hamza Mušinović. U 88. minuti Rođeni su mogli i do novog gola, ali je udarac Mujezinovića glavom zaustavila prečka.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da su Rođeni upisali tri važna boda koja ih zadržavaju na 1. mjestu Prve lige Federacije BiH.