18.11.2018

Široki, Sarajevo i Zrinjski prošli dalje u Kupu BiH!

Objavljeno : 03-10-2018 21:29h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Odigrane su utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri kakanjskog Rudara i Sarajeva odigrali su danas dosta dramatičan meč osmine finala Kupa BiH, a na kraju je plasman u četvrtfinale osigurala ekipa Sarajeva, koja je poslije remija od 0:0 u regularnom toku susreta nakon penala slavila sa 4:2 i ostvarila plasman u daljnju fazu Kupa BiH.

Velkoski je pogodio sa bijele tačke za Sarajevo, a sa druge strane precizan je bio Hrelja. Potom je šutirao Crepulja, koji je pogodio, a onda je Čehajić šutirao preko gola te je ostalo 2:1 za Sarajevo nakon dvije serije. Treću seriju je otvorio Amar Rahmanović promašajem za Sarajevo. Ipak, nakon tri serije rezultat je ostao izjednačen, jer je i na drugoj strani Čizmić promašio penal. Kurdić je pogodio za 3:1 u četvrtoj seriji, a potom je Admir Fočo izveo penal za domaće i pogodio za 3:2. Hodžić je šutirao peti penal za Sarajevo te je pogodio za 4:2 i prolaz Sarajeva u četvrtfinale Kupa BiH.

HŠK Zrinjski – FK Krupa 1:1 (5:3)

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili na stadionu Pod Bijelim brijegom ekipu Krupe s 5:3 (1:1). Bila je to utakmica bez puno uzbuđenja i pravih šansi u kojoj su oba gola pala nakon prekida.

Zrinjski je poveo u 54. minuti preko Nevena Laštre, koji je glavom u gol pospremio ubačaj Samira Bekrića nakon slobodnog udarca.

Petnaest minuta kasnije na drugoj strani domaći golman Soldo neoprezno je u istrčavanju srušio protivničkog igrača i “zaradio” crveni karton, a iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca pogodio je Puzigaća za 1:1.

U lutriji s bijele točke za Zrinjski su pogađali Čirjak, Perišić , Miketek i Gržan, a udarac Todorovića obranio je Marković, dok su za Krupu precizni bili Modić i Milanović. Mostar će slaviti ‘svoga’ Ivana Brkića, sjajnog golmana koji se prometnuo u istinskog heroja sudara s Krupom pošto je u lutriji jedanaesteraca obranio dva udarca suparničkih igrača i odveo Zrinjski dalje.

FK Sloboda – NK Široki Brijeg 1:1 (4:5)

Nakon početnog ispitivanja snaga, fudbaleri Slobode brzo su došli do vodstva. U 8. minuti susreta grešku zadnje linije Širokog, iskoristio je Vidović koji se najprije izborio za loptu a zatim i pogodio za vodstvo svog tima od 1:0. Vodstvo Slobode trajalo je veoma kratko, jer u 17. minuti susreta Popović poravnava na 1:1. Nakon izvođenja penala spretnija je bila ekipa Širokog Brijega koja je izborila prolazak u četvrtinu finala Kupa BiH.