20.8.2018

SFK 2000 Sarajevo pobjednik Kup-a Bosne i Hercegovine!

Objavljeno : 15-05-2018 19:36h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Finalni meč Kup-a BiH za seniorke između bugojanske Iskre i SFK 2000 Sarajevo odigran je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

SFK je pobijedio sa 3:0 i tako došao do 15. naslova u Kup-u naše zemlje.

Sarajke do prednosti dolaze u 9′. Mejrema Medić je dobila loptu na petercu, oslobodila se čuvarki i pogodila mrežu Elme Kundić za 1:0.

Imala je ekipa SFK 2000 još nekoliko prilika u uvodnim minutama meča, dok je Iskra prvi put zaprijetila u 21′ kada je šut Lejle Koluh sa ivice kaznenog prostora zaustavila Envera Hasanbegović.

Tim iz Sarajeva je nastavio sa napadima, a odličnu priliku u 30′ imala je Jasna Đoković kada je neometana iskosa sa lijeve strane sa 15-ak metara šutirala preko gola. Minutu poslije pokušala je i Aida Hadžić sa distance, ali ni ona nije bila precizna.

Đoković u 36′ prolazi po lijevoj strani i šalje loptu na suprotnu stativu ka Aidi Hadžić koja ne griješi i udvostručuje prednost svoje ekipe.

Treći gol SFK 2000 postiže u 39′ kada je Tamara Bojat bila brža od odbrambenih igračica Iskre, izašla sama pred protivnički gol i poslala loptu iza leđa Elme Kundić. Asistirala joj je Mejrema Medić.

I u drugom periodu igre inicijativu je imao SFK 2000, a najbolju priliku je propustila Hadžić u 57′ kada je glavom sa pet metara loptu poslala pored gola. Hadžić je dobro pokušala u dva navrata sa distance, u 80′ i 83′. Prvi put Kundić je zaustavila njen udarac, a drugi je lopta otišla tik pored stative.

U sudijskoj nadoknadi priliku za Iskru je promašila Marina Lukić kada je iskosa sa desne strane šutirala u dobro postavljenu Enveru Hasanbegović.

Nakon utakmice trenerica pobjedničke ekipe Samira Hurem je izjavila:

„Zasluženo smo došli do trofeja. Možemo biti zadovoljni igrom u prvom poluvremenu, moje igračice su bile jako motivisane. Poslije je ritam igre opao i svi kao da su čekali kraj. Očekivala sam više i od ekipe Iskre koja je ipak treća na tabeli u Premijer ligi. Mi smo ekipa koja radi, mnogo trenira i zbog toga smo tu gdje jesmo.“

Pehare i medalje finalistima uručili su član Izvršnog odbora NS/FS BiH Muhamed Begagić, članica Komiteta za ženski fudbal Safija Mahmić i član Komiteta za takmičenje Rudolf Marić.

Iskra-SFK 2000 Sarajevo 0:3 (0:3)

Golovi: 0:1 Medić (8′), 0:2 Hadžić (36′), 0:3 Bojat (39′).

Iskra: Elma Kundić, Lejla Koluh, Naida Jusić, Marina Lukić, Samira Goretić (90+1. Alma Haračić), Ulmija Lužić, Samra Bajrić (85. Sanela Mlivo), Emina Mezit (55. Lamija Lužić), Emka Bašić, Andrea Grebenar, Sabina Behram. Šef stručnog štaba: Samir Vrban.

SFK 2000 Sarajevo: Envera Hasanbegović, Zerina Piskić, Jasna Đoković (79. Azra Numanović), Amira Spahić, Tamara Bojat, Alisa Spahić, Selma Kapetanović, Mejrema Medić (87. Minela Džaferović), Azra Hamzić (87. Mia Kuljanin), Aida Hadžić, Šejla Selimović. Šefica stručnog štaba: Samira Hurem.