22.11.2017

Sarajevo prvi finalista Kupa Bosne i Hercegovine!

Objavljeno : 19-04-2017 18:23h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Mladost DK i FK Sarajevo odigrali su danas uzvratnu utakmicu polufinala Kupa BiH, a ukupnim rezultatom 4:3 Sarajevo ide u finale takmičenja.

Prva utakmica koja je odigrana na Koševu završena je rezultatom 1:1, pa je Sarajevu danas bila neophodna pobjeda ili remi sa dva i više golova.

Sarajeo je furiozno krenulo, a već u 10. minuti utakmice Hebibović je pogodio okvir gola Mladosti. U 17. je dosuđen penal za Sarajevo nakon što je Musić igrao rukom, ali Velić je sjajno odbranio udarac Sarića sa penala.

Samo dvije minute kasnije, sjajne dvije šanse za Sarajevo, Hebibović je pucao, ali sjajni Velić je odbranio, a lopta se ponovo odbila Hebiboviću koji šutira, ali pogađa okvir gola drugi put na današnjoj utakmici. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je imalo još jednu odličnu šansu, igrala se 30. minuta kada je Hodžić pogodio prečku sa nekih 25 metara.

Na samom startu drugog poluvremena oduševljenje za Horde zla. Kapiten Bordo tima Haris Duljević sjajno je pogodio sa vrha šesnaesterca za veliko vodstvo svog tima. A prednost Sarajeva udvostručio je Crnkić u 60. minuti.

Sve ono što za Sarajevo nije ulazilo u prvom poluvremenu, ulazilo je u drugom, a 0:3 postavio je Kovačević u 83. minuti utakmice. A onda dva gola Mladosti u dvije minute, u 88. je pogodio Brkić za 1:3, a samo minutu kasnije isti igrač pogađa za 2:3, ali to je bilo nedovoljno za Mladost.