25.5.2018

Sarajevo prvi finalista Kupa Bosne i Hercegovine!

Objavljeno : 19-04-2017 18:23h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Mladost DK i FK Sarajevo odigrali su danas uzvratnu utakmicu polufinala Kupa BiH, a ukupnim rezultatom 4:3 Sarajevo ide u finale takmiA?enja.

Prva utakmica koja je odigrana na KoA?evu zavrA?ena je rezultatom 1:1, pa je Sarajevu danas bila neophodna pobjeda ili remi sa dva i viA?e golova.

Sarajeo je furiozno krenulo, a veA� u 10. minuti utakmice HebiboviA� je pogodio okvir gola Mladosti. U 17. je dosuA�en penal za Sarajevo nakon A?to je MusiA� igrao rukom, ali VeliA� je sjajno odbranio udarac SariA�a sa penala.

Samo dvije minute kasnije, sjajne dvije A?anse za Sarajevo, HebiboviA� je pucao, ali sjajni VeliA� je odbranio, a lopta se ponovo odbila HebiboviA�u koji A?utira, ali pogaA�a okvir gola drugi put na danaA?njoj utakmici. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je imalo joA? jednu odliA?nu A?ansu, igrala se 30. minuta kada je HodA?iA� pogodio preA?ku sa nekih 25 metara.

Na samom startu drugog poluvremena oduA?evljenje za Horde zla. Kapiten Bordo tima Haris DuljeviA� sjajno je pogodio sa vrha A?esnaesterca za veliko vodstvo svog tima. A prednost Sarajeva udvostruA?io je CrnkiA� u 60. minuti.

Sve ono A?to za Sarajevo nije ulazilo u prvom poluvremenu, ulazilo je u drugom, a 0:3 postavio je KovaA?eviA� u 83. minuti utakmice. A onda dva gola Mladosti u dvije minute, u 88. je pogodio BrkiA� za 1:3, a samo minutu kasnije isti igraA? pogaA�a za 2:3, ali to je bilo nedovoljno za Mladost.