15.12.2018

Rođeni protiv Bratstva izborili 1/16 finala Kupa BiH

Objavljeno : 12-09-2018 17:56h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas je odigrana utakmica između FK Velež i NK Bratstvo, u okviru 2. kola FBiH, na kraju koje je Velež upisao pobjedu rezultatom 2:0.

Rođeni su od prve minute krenuli prema golu Bratstva, u 1. i 3. minuti probali su Ovčina i Fajić nakon ubalaja Alikadića i Mešanovića, ali bez promjene rezultata. Gosti su probali preko Bikovića u 6. minuti, čiji udarac završava pored gola Bobića. U 25. minuti Fajić je probao iskoristiti neopreznost odbrane Bratstva, ali je golman Mustafić na vrijeme reagovao.

Ubrzo je probao i Kuduzović nakon kornera, ali opet Mustafić dobro brani.

Do kraja poluvremena probao je Lucas, čiji udarac Mustafić izbija u korner.

Nakon toga, Fajić je ubacio sa desne strane, ali na drugoj stativi nije bilo nikog. Na kraju se na odmor otišlo rezultatom 0:0. Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju sa dvostrukom izmjenom. Cvijanović i Brandao su ušli u igru, a izašli su Behram i Ovčina. Fajić je probao glavom uposliti Brandaa, ali odbrana Bratstva pravovremeno reaguje.

Izmjene su donijele svježinu u igri prema naprijed i to je odmah dalo rezultata. U 52. minuti Brandao odlično gura loptu Fajiću u prostor, koji ne griješe i to je 1-0 za Velež. U 62. minuti Lucas pogađa za 2-0, nakon asistencije Vehabovića, za puno mirniji nastavak utakmice.