26.5.2018

Velika pobjeda ‘ZmajiA�a’ protiv selekcije Portugala

Objavljeno : 10-10-2017 17:29h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

FantastiA?nu utakmicu odigrala je mlada bh. reprezentacija danas u Trening centru Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici, gdje smo rezultatom 3:1 pobijedili favorizovanu selekciju Portugala.

Portugalci su prvu priliku imali u 8. minuti utakice kada je Joao Gamboa pogodio stativu. Dvije minute poslije gosti dolaze do prednosti u Zenici. Joao Carvalho sa 18 metara pogaA�a lijevi donji ugao Trkuljinog gola.

Izabranici Vinka MarinoviA�a do izjednaA?enja dolaze u 22. minuti. Stjepan LonA?ar je izveo korner, a u kaznenom prostoru Portugala najbolje se snalazi Besim A�erbeA?iA� i glavom sa peterca A?alje loptu iza leA�a Joela Pereire.

Trkulja je odliA?no intervenisao u 38. minuti utakmice kada je Xadas pokuA?ao iz slobodnog udarca. Uzvratio je zati Amer Gojak u 42. minuti, ali je njegov pokuA?aj sa distance bio je neprecizan. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Portugal u 45. minuti. Fernando je proA?ao po desnoj strani i centrirao ka Xadasu koji glavom loptu A?alje pored gola.

JukiA� u 61. minuti A?utira sa dvadesetak metara, a golman Portugala brani. Pet minuta poslije Gojak je izveo slobodan udaraci iskosa sa lijeve strane, a niko u kaznenom prostoru nije zahvatio loptu i ona je otiA?la pored gola.

Ivan JukiA� je u 69. minuti odliA?no proA?ao po lijevoj strani, uA?ao u kazneni prostor i ubacio na peterac gdje su portugalski defanzivci intervenisali ispred Gojaka i DemiroviA�a. NaA? krilni napadaA? JukiA�je joA? jednom pokuA?ao u 70. minuti sa ivice A?esnaesterca, ali je lopta otiA?la iznad preA?ke.

Bh. tim je do potpunog preokreta doA?ao u 77. minuti utakmice. A�avar je oduzeo Portugalcima loptu na sredini terena i proigrao DemiroviA�a koji iskosa sa desne strane pogaA�a suprotni ugao za 2:1 i veliku radost igraA?a.

OdliA?no je Yuri Ribeiro A?utirao u 84′, ali je Trkulja bio na visini zadatka. Nakon kornera u 87′ Delgado je glavom sa pet metara promaA?o gol.

KonaA?nih 3:1 postavio je Luka Menalo u sudijskoj nadoknadi utakmice. KuzmanoviA� je proA?ao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za MustedanagiA�a A?iji A?ut Pereira brani, a lopta se odbija do Menala koji je A?alje u mreA?u i postavlja konaA?nih 3:1 protiv velikog Porutgala.

Naredni meA? naA?a reprezentacija A�e igra 10. novembra u gostima Velsu.