20.11.2017

Velika pobjeda ‘Zmajića’ protiv selekcije Portugala

Objavljeno : 10-10-2017 17:29h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Fantastičnu utakmicu odigrala je mlada bh. reprezentacija danas u Trening centru Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici, gdje smo rezultatom 3:1 pobijedili favorizovanu selekciju Portugala.

Portugalci su prvu priliku imali u 8. minuti utakice kada je Joao Gamboa pogodio stativu. Dvije minute poslije gosti dolaze do prednosti u Zenici. Joao Carvalho sa 18 metara pogađa lijevi donji ugao Trkuljinog gola.

Izabranici Vinka Marinovića do izjednačenja dolaze u 22. minuti. Stjepan Lončar je izveo korner, a u kaznenom prostoru Portugala najbolje se snalazi Besim Šerbečić i glavom sa peterca šalje loptu iza leđa Joela Pereire.

Trkulja je odlično intervenisao u 38. minuti utakmice kada je Xadas pokušao iz slobodnog udarca. Uzvratio je zati Amer Gojak u 42. minuti, ali je njegov pokušaj sa distance bio je neprecizan. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Portugal u 45. minuti. Fernando je prošao po desnoj strani i centrirao ka Xadasu koji glavom loptu šalje pored gola.

Jukić u 61. minuti šutira sa dvadesetak metara, a golman Portugala brani. Pet minuta poslije Gojak je izveo slobodan udaraci iskosa sa lijeve strane, a niko u kaznenom prostoru nije zahvatio loptu i ona je otišla pored gola.

Ivan Jukić je u 69. minuti odlično prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio na peterac gdje su portugalski defanzivci intervenisali ispred Gojaka i Demirovića. Naš krilni napadač Jukićje još jednom pokušao u 70. minuti sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad prečke.

Bh. tim je do potpunog preokreta došao u 77. minuti utakmice. Ćavar je oduzeo Portugalcima loptu na sredini terena i proigrao Demirovića koji iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao za 2:1 i veliku radost igrača.

Odlično je Yuri Ribeiro šutirao u 84′, ali je Trkulja bio na visini zadatka. Nakon kornera u 87′ Delgado je glavom sa pet metara promašo gol.

Konačnih 3:1 postavio je Luka Menalo u sudijskoj nadoknadi utakmice. Kuzmanović je prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Mustedanagića čiji šut Pereira brani, a lopta se odbija do Menala koji je šalje u mrežu i postavlja konačnih 3:1 protiv velikog Porutgala.

Naredni meč naša reprezentacija će igra 10. novembra u gostima Velsu.