18.11.2017

Senad Lulić upisao asistenciju u ‘demoliranju’ Milana

Objavljeno : 10-09-2017 17:55h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Lazio je razbio Milan u trećem kolu Serie A. Od velikog talijanskog derbija rimska momčad napravila je vlastiti show i slavila s 4:1 na Olimpicu.

Laziali su od početka diktirali susret i nisu prepuštali lopte Milanu. Teško je reći baš da je gol „visio u zraku“, ali nikog nije iznenadilo kada je u 38. minuti Lazio poveo. Kessie je skrivio najstrožu kaznu, a Immobile je neobranjivim udarcem s bijele tačke pogodio za vodstvo 1:0.

Tri minute kasnije već je 2:0. Odličan centaršut našeg Senada Lulića s desne strane sjeo je na volejčinu Immobileu, koji neobranjivo pogađa kut Donnarumminog gola za povećanje vodstva. Dojam je da je pri zatvaranju Laziovog napadača „zaspao“ Bonucci, koji ga je zakasnio zatvoriti.

S tom su prednošću Laziali otišli na odmor.

Već u 48. minuti Lazio odlazi na visokih 3:0. Lulić je „izvozao“ Calabriju na lijevoj strani, poslao loptu u šesnaesterac gdje je dočekuje Parolo.

On je pak sjajnim pasom produžuje za Immobilea, koji fenomenalan susret okrunjuje hat-trickom. U 49. potpuni potop. Lazio je iskontrirao Milan koji se morao otvoriti, a ovog puta Immobile asistira Luisu Albertu za 4:0.

Milan u 56. minuti Montolivo uspijeva pogoditi za 4:1. Ovim porazom Milan pada na 6. mjesto, dok Lazio skače na treće.