26.5.2018

Senad LuliA� upisao asistenciju u ‘demoliranju’ Milana

Objavljeno : 10-09-2017 17:55h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Lazio je razbio Milan u treA�em kolu Serie A. Od velikog talijanskog derbija rimska momA?ad napravila je vlastiti show i slavila s 4:1 na Olimpicu.

Laziali su od poA?etka diktirali susret i nisu prepuA?tali lopte Milanu. TeA?ko je reA�i baA? da je gol a�zvisio u zrakua�?, ali nikog nije iznenadilo kada je u 38. minuti Lazio poveo. Kessie je skrivio najstroA?u kaznu, a Immobile je neobranjivim udarcem s bijele taA?ke pogodio za vodstvo 1:0.

Tri minute kasnije veA� je 2:0. OdliA?an centarA?ut naA?eg Senada LuliA�a s desne strane sjeo je na volejA?inu Immobileu, koji neobranjivo pogaA�a kut Donnarumminog gola za poveA�anje vodstva. Dojam je da je pri zatvaranju Laziovog napadaA?a a�zzaspaoa�? Bonucci, koji ga je zakasnio zatvoriti.

S tom su prednoA?A�u Laziali otiA?li na odmor.

VeA� u 48. minuti Lazio odlazi na visokih 3:0. LuliA� je a�zizvozaoa�? Calabriju na lijevoj strani, poslao loptu u A?esnaesterac gdje je doA?ekuje Parolo.

On je pak sjajnim pasom produA?uje za Immobilea, koji fenomenalan susret okrunjuje hat-trickom. U 49. potpuni potop. Lazio je iskontrirao Milan koji se morao otvoriti, a ovog puta Immobile asistira Luisu Albertu za 4:0.

Milan u 56. minuti Montolivo uspijeva pogoditi za 4:1. Ovim porazom Milan pada na 6. mjesto, dok Lazio skaA?e na treA�e.