23.9.2017

Loš učinak naših igrača u prvom kolu Lige prvaka

Objavljeno : 12-09-2017 22:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Večeras su odigrane prve utakmice 1. kola grupne faze Lige prvaka.

Naši predstavnici u večerašnjoj Ligi prvaka (Edin Džeko, Jozo Šimunović, Miralem Pjanić, Ibrahim Šehić) su imali skroman igrački učinak.

PSG je sigurno krenuo u LP pobjedom kod Celtica 5:0. Naš stoper Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret, skrivio penal i zaradio žuti karton.

Barca je na otvaranju nove sezone Lige prvaka “razbila” (3:0) Juventus, tako sjajno krenula u novi napad na najprestižniji trofej u klupskom nogometu.

Junak utakmice bio je Lionel Messi koji je još jednom bio – nezaustavljiv. Naš Miralem Pjanić imao punu minutažu u porazu talijanskog prvaka.

Skupina C donijela je prilično laganu domaću pobjedu (6:0) Chelseaja nad Qarabagom, ali i zanimljiv remi (0:0) Rome i Atletico Madrida.

Chelsea je poveo već u 5. minuti pogotkom Pedra, a u 30. minuti povisio je Zappacosta. U nastavku utakmice bh. golmana Šehića matirali su još Azpilicueta, Bakayoko, te dva puta Batshuayi. Golova nije bilo u utakmici Rome i madridskog Atletica. Tu smo vidjeli gotovo 30 udaraca prema vratima, puno prigoda na obje strane, ali mreže se nisu tresle.

Naš kapiten Edin Džeku igru je napustio nekoliko minuta prije kraja meča.