24.6.2018

LoA? uA?inak naA?ih igraA?a u prvom kolu Lige prvaka

Objavljeno : 12-09-2017 22:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

VeA?eras su odigrane prve utakmice 1. kola grupne faze Lige prvaka.

NaA?i predstavnici u veA?eraA?njoj Ligi prvaka (Edin DA?eko, Jozo A�imunoviA�, Miralem PjaniA�, Ibrahim A�ehiA�) su imali skroman igraA?ki uA?inak.

PSG je sigurno krenuo u LP pobjedom kod Celtica 5:0. NaA? stoper Jozo A�imunoviA� odigrao je cijeli susret, skrivio penal i zaradio A?uti karton.

Barca je na otvaranju nove sezone Lige prvaka “razbila” (3:0) Juventus, tako sjajno krenula u novi napad na najprestiA?niji trofej u klupskom nogometu.

Junak utakmice bio je Lionel Messi koji je joA? jednom bio – nezaustavljiv. NaA? Miralem PjaniA� imao punu minutaA?u u porazu talijanskog prvaka.

Skupina C donijela je priliA?no laganu domaA�u pobjedu (6:0) Chelseaja nad Qarabagom, ali i zanimljiv remi (0:0) Rome i Atletico Madrida.

Chelsea je poveo veA� u 5. minuti pogotkom Pedra, a u 30. minuti povisio je Zappacosta. U nastavku utakmice bh. golmana A�ehiA�a matirali su joA? Azpilicueta, Bakayoko, te dva puta Batshuayi. Golova nije bilo u utakmici Rome i madridskog Atletica. Tu smo vidjeli gotovo 30 udaraca prema vratima, puno prigoda na obje strane, ali mreA?e se nisu tresle.

NaA? kapiten Edin DA?eku igru je napustio nekoliko minuta prije kraja meA?a.