22.11.2017

Kolašinac upisao asistenciju u ludoj utakmici na Emiratesu

Objavljeno : 11-08-2017 22:39h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Sjajnu utakmicu odigrali su Arsenal i Leicester u prvom kolu Premier lige.

Nakon 95 minuta Arsenal je odnio pobjedu 4:3 golovima u posljednjih deset minuta nakon što je Leicester ušao u završnicu s vodstvom 3:2.

Arsenal je odmah na startu poveo, ali primio je gol iz pogreške i Leicester se nakon samo pet minuta igre vratio u rezultatski egal. U drugoj minuti Elneny je sjajno ubacio za Alexandrea Lacazettea koji odličnim trzajem glave šalje loptu neobranjivo u sam ugao Schmeichelovog gola.

Vrlo brzo gosti su uzvratili. U petoj minuti nakon ubačaja u kazneni prostor Petr Čech otišao je u prazno, našao se na ničijoj zemlji i za to je stigla kazna.

Maguire je vratio loptu u sredinu gdje Okazaki glavom šalje loptu u mrežu.

Tu nije bio kraj. U 29. minuti Leicester je već imao 2:1. Arsenal je izgubio loptu na svojoj polovici, ona je došla do Albrightona koji ubacuje u sredinu, a Vardy zakucava je u mrežu. Nisu gosti zadržali vodstvo do odmora, u najgorem trenutku, posljednjim trenucima prvog dijela, obrana Leicestera je stala tražeći ofsajd, a Sead Kolašinac je asistirao Welbecku za 2:2.

Drugi put u susretu Leicester je poveo u 56. minuti. Mahrez je ubacio iz kornera, obrana Arsenala nije dobro pratila Vardyja koji glavom zakucava loptu u mrežu. Uslijedio je žestok pritisak domaćina, prilike su se nizal.

U 83. minutI Aaron Ramsey dobiva loptu u kaznenom prostoru, odlično reagira i sjajnim udarcem pogađa za 3:3. Taj pogodak dodatno je podignuo domaćina koji dvije minute kasnije dolazi do novog pogotka. Granit Xhaka ubacio je iz kornera, Olivier Giroud bio je pod prekršajem, ali svejedno je uspio glavom poslati loptu u mrežu za pobjedu domaćina.