16.7.2018

KolaA?inac upisao asistenciju u ludoj utakmici na Emiratesu

Objavljeno : 11-08-2017 22:39h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Sjajnu utakmicu odigrali su Arsenal i Leicester u prvom kolu Premier lige.

Nakon 95 minuta Arsenal je odnio pobjedu 4:3 golovima u posljednjih deset minuta nakon A?to je Leicester uA?ao u zavrA?nicu s vodstvom 3:2.

Arsenal je odmah na startu poveo, ali primio je gol iz pogreA?ke i Leicester se nakon samo pet minuta igre vratio u rezultatski egal. U drugoj minuti Elneny je sjajno ubacio za Alexandrea Lacazettea koji odliA?nim trzajem glave A?alje loptu neobranjivo u sam ugao Schmeichelovog gola.

Vrlo brzo gosti su uzvratili. U petoj minuti nakon ubaA?aja u kazneni prostor Petr A?ech otiA?ao je u prazno, naA?ao se na niA?ijoj zemlji i za to je stigla kazna.

Maguire je vratio loptu u sredinu gdje Okazaki glavom A?alje loptu u mreA?u.

Tu nije bio kraj. U 29. minuti Leicester je veA� imao 2:1. Arsenal je izgubio loptu na svojoj polovici, ona je doA?la do Albrightona koji ubacuje u sredinu, a Vardy zakucava je u mreA?u. Nisu gosti zadrA?ali vodstvo do odmora, u najgorem trenutku, posljednjim trenucima prvog dijela, obrana Leicestera je stala traA?eA�i ofsajd, a Sead KolaA?inac je asistirao Welbecku za 2:2.

Drugi put u susretu Leicester je poveo u 56. minuti. Mahrez je ubacio iz kornera, obrana Arsenala nije dobro pratila Vardyja koji glavom zakucava loptu u mreA?u. Uslijedio je A?estok pritisak domaA�ina, prilike su se nizal.

U 83. minutI Aaron Ramsey dobiva loptu u kaznenom prostoru, odliA?no reagira i sjajnim udarcem pogaA�a za 3:3. Taj pogodak dodatno je podignuo domaA�ina koji dvije minute kasnije dolazi do novog pogotka. Granit Xhaka ubacio je iz kornera, Olivier Giroud bio je pod prekrA?ajem, ali svejedno je uspio glavom poslati loptu u mreA?u za pobjedu domaA�ina.