16.7.2019

Juniorska reprezentacija BiH savladala vršnajke iz Crne Gore

Objavljeno : 14-05-2019 19:25h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Juniorska reprezentacija BiH pobijedila je danas u prijateljskom susretu u Trening centru NS/FS BiH u Zenici selekciju Crne Gore sa 1:0.

U prvom poluvremenu oba tima su stvorila po jednu priliku. Prvo su gosti zaprijetili u 10′ kad je Ivan Vukčević šutirao iskosa sa desne strane, ali je Luka Kačavenda odbranio njegov udarac.

Andrej Đokanović je u 23′ izašao sam na peterac ispred golmana Crne Gore Sergeja Joksimovića koji uspijeva da izbaci loptu u korner.

Reprezentacija BiH do prednosti dolazi u 63′. Lopta se odbija do Andrije Drlje koji sa ivice šesnaesterca, sa desne strane precizno šutira za 1:0.

Nakon kornera u 85′ Amer Habibović je sa 5 metara glavom šutirao, a lopta je završila u rukama golmana Crne Gore i to je bila posljednja prilika na utakmici.

Nakon susreta selektor bh. tima Slaven Musa je izjavio:

„Možemo biti zadovoljni rezultatom. Pokazali smo dva lica u ovoj utakmici. U prvom poluvremenu nismo dobro izgledali, sve je bilo tromo i sporo. Drugo poluvrijeme je već bilo bolje. Postigli smo pogodak i igrali sa više energije, a to su nam donijeli igrači koji su ušli u igru. Nekoliko momaka je pokazalo da se u budućnosti može računati na njih.“

Iste selekcije će 16. maja u 11:00 sati u Trening kampu odigrati još jedan susret.

Tagovi: BiH  Crna Gora