29.4.2017

Ibišević zabio dva pogotka i zaradio crveni karton!

Objavljeno : 27-11-2016 19:28h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Vedad Ibišević je bio prvo ime susreta Herthe i Mainza. Berlinska momčad je pobijedila 2:1 zahvaljujući golovima svog kapetana Ibiševića, ali je napadač do kraja utakmice uspio zaraditi i isključenje.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i poveli su u 25. minuti preko Aarona Seydela, a Hertha je uspjela izjednačiti u 36. minuti. Ibišević je primio dodavanje Salomona Kaloua i pospremio je loptu u donji desni ugao.

Mainz je u 62. minuti ostao s desetoricom na terenu jer je Jean-Philippe Gbamin zaradio drugi žuti karton. Iskoristili su to domaćini, a poveli su u 67. minuti nakon nove akcije dvojca Kalou-Ibišević.

Naš napadač Vedad Ibišević je s osam pogodaka treći najbolji strijelac prvenstva ove sezone, a s dva pogotka protiv Mainza je stigao do svog 100. gola u karijeri u Bundesligi. Napadač se nalazi među šest stranih igrača koji su u historiji takmičenja stigli do 100 ili više golova.