24.5.2018

IbiA?eviA� zabio dva pogotka i zaradio crveni karton!

Objavljeno : 27-11-2016 19:28h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Vedad IbiA?eviA� je bio prvo ime susreta Herthe i Mainza. Berlinska momA?ad je pobijedila 2:1 zahvaljujuA�i golovima svog kapetana IbiA?eviA�a, ali je napadaA? do kraja utakmice uspio zaraditi i iskljuA?enje.

Gosti su bolje uA?li u utakmicu i poveli su u 25. minuti preko Aarona Seydela, a Hertha je uspjela izjednaA?iti u 36. minuti. IbiA?eviA� je primio dodavanje Salomona Kaloua i pospremio je loptu u donji desni ugao.

Mainz je u 62. minuti ostao s desetoricom na terenu jer je Jean-Philippe Gbamin zaradio drugi A?uti karton. Iskoristili su to domaA�ini, a poveli su u 67. minuti nakon nove akcije dvojca Kalou-IbiA?eviA�.

NaA? napadaA? Vedad IbiA?eviA� je s osam pogodaka treA�i najbolji strijelac prvenstva ove sezone, a s dva pogotka protiv Mainza je stigao do svog 100. gola u karijeri u Bundesligi. NapadaA? se nalazi meA�u A?est stranih igraA?a koji su u historiji takmiA?enja stigli do 100 ili viA?e golova.