22.9.2017

Edin Džeko odigrao 90 minuta u remiju Porta i Rome

Objavljeno : 17-08-2016 23:04h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Najzanimljivija utakmica play-offa Lige prvaka između Porta i Rome završila je neriješeno 1:1, čime zadovoljnija može biti Vučica iz Rima.

Roma je dobro počela utakmicu, imala terensku incijativu. Edin Džeko u 13. minuti ne koristi veliki poklon golmana Porta, Ikera Casillasa koji je ispustio loptu, ali Džekin udarac prema golu bio je izblokiran. Roma je uz dosta sreće u 21. minuti povela nakon autogola Monteira. Vučica može biti sretna što u uzvrat nosi remi, a najveći krivac za to je Thomas Vermaeken.

Belgijski stoper, koji je ovog ljeta došao iz Barcelone, u svojem je debiju za novu momčad skrivio crveni karton. U razdoblju od 13 minuta. Između 28. i 41. minute, on je dva puta ‘požutio’ te ga je sudija Kuipers isključio.

Da nesreća za Romu bude veća, Emerson je u 60. igrao rukom u kaznenom prostoru, a Silva je bio precizan iz jedanaesterca. U svemu tome, kao i činjenici da je Porto bio jako agresivan, ali i neprecizan, Roma može zahvaliti što je ostao rezultat 1:1 pred uzvrat u Rimu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta za Romu, ali se nažalost nije uspio upisati u strijelce.