22.9.2017

Edin Džeko hat-trickom potopio ‘Žutu podmornicu’!

Objavljeno : 16-02-2017 22:57h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Večeras su odigrane utakmice šesnaestine finala drugog UEFA-inog takmičenja po jačini Evropske lige, a igrali su i naši reprezentativci.

Kapiten naše reprezentacije Edin Džeko ove sezone briljira, večeras je sa hat-trickom srušio Villareal u Španiji. Roma je povela u 32. minuti preko Emersona, a onda u drugom poluvremenu razigrao se sjajni Džeko. Prvo je u 65. sjajno postigao gol za 0:2, a onda u 79. minuti majstorski se oslobodio čuvara i zatresao za visokih 0:3. A samo sedam minuta nakon drugog gola Dijamant je postigao i hat-trick, te postavio konačnih 0:4. Džeko je sada na brojci od 28 golova u sezoni u svim takmičenjima za Romu.

Sastali su se večeras u Grčkoj PAOK i Schalke, a bio je to duel dva bh. reprezentativca Gojka Cimirota i Seada Kolašinca, a bolji je bio Schalke sa visokih 0:3, a pobjedu Schalkeu osigurali su Burgstaller, Meyer i Huntelaar. Kolašinac je u 57. minuti dobio žuti karton nakon koškanja sa Matosom.