25.5.2018

Edin DA?eko hat-trickom potopio ‘A?utu podmornicu’!

Objavljeno : 16-02-2017 22:57h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

VeA?eras su odigrane utakmice A?esnaestine finala drugog UEFA-inog takmiA?enja po jaA?ini Evropske lige, a igrali su i naA?i reprezentativci.

Kapiten naA?e reprezentacije Edin DA?eko ove sezone briljira, veA?eras je sa hat-trickom sruA?io Villareal u A�paniji. Roma je povela u 32. minuti preko Emersona, a onda u drugom poluvremenu razigrao se sjajni DA?eko. Prvo je u 65. sjajno postigao gol za 0:2, a onda u 79. minuti majstorski se oslobodio A?uvara i zatresao za visokih 0:3. A samo sedam minuta nakon drugog gola Dijamant je postigao i hat-trick, te postavio konaA?nih 0:4. DA?eko je sada na brojci od 28 golova u sezoni u svim takmiA?enjima za Romu.

Sastali su se veA?eras u GrA?koj PAOK i Schalke, a bio je to duel dva bh. reprezentativca Gojka Cimirota i Seada KolaA?inca, a bolji je bio Schalke sa visokih 0:3, a pobjedu Schalkeu osigurali su Burgstaller, Meyer i Huntelaar. KolaA?inac je u 57. minuti dobio A?uti karton nakon koA?kanja sa Matosom.