20.10.2019

AniA?iA�, Grhovac i VranjeA? proA?li grupnu fazu Evropske lige

Objavljeno : 07-12-2017 20:57h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

ZavrA?eno je dvanaest utakmica koje su veA?eras poA?ele u 19 sati.

Samo su tri reprezentativca Bosne i Hercegovine sa svojim klubovima izborila prolazak u knock-out fazu Evropske lige. To je poA?lo za nogom Ognjenu VranjeA?u koji je osvojio bod (0:0) protiv Austria Vienna koji im je bio dovoljan za prolazak. VranjeA? je odigrao cijelu utakmicu u dresu AEK-a.

Astana za koju nastupaju Marin AniA?iA� i SrA�an Grahovac slavili su na gostovanju protiv Slavia Prag (1:0). Strijelac jedinog gola za goste bio je upravo naA? Marin AniA?iA� koji ih je odveo u daljnu fazu Evropske lige.

Edin ViA?A�a upisao se u strijelce u trijumfu Basaksehira protiv Brage (2:1). UnatoA? tome A?to su osvojili tri boda to im nije bilo dovoljno za prolazak.

Muhamed BeA?iA� dobio je minutaA?u u pobijedi Evertona protiv Apollona sa 3:0. Reprezentativac BiH odigrao je cijeli meA? na poziciji stopera.

BiA?akA?iA� je dobio 90 minuta u remiju Hoffenheima i Ludogoertsa (1:1).

Rijeka je upisala jednu od najveA�ih pobjeda u svojoj historiji. Na Rujevici je pao slavni Milan (2:0). Zoran KvrA?iA� igrao je do 85. minute susreta.

Mateo SuA?iA� u ulozi kapitena Tiraspola odigrao je 90 minuta u porazu svoje ekipe od Kopenhagena (2:0). Osim AniA?iA�a, Grahovca i VranjeA?a niko od naA?ih reprezentativaca nije ostvario plasman u daljnu fazu EL.