17.10.2019

Amer Gojak odveo Dinamo u A?etvrtfinale Lige prvaka

Objavljeno : 23-02-2016 20:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Dinamovi juniori nastavili su sa sjajnim nastupima u Europi. U 1/8 finala Uefine Lige mladih igrali su u gostima kod Anderlechta i upisali pobjedu 2:0 golovima Gojaka i Brekala te izborili A?etvrtfinalni susret s Barcom.

U Dinamu su priA?eljkivali susret s mladom momA?adi Barcelone i on A�e se i dogoditi. U A?etvrtfinalu oA?ekuje ih upravo katalonski div nakon A?to su obje momA?adi uspjeA?no odradile posao u osmini finala Lige prvaka Mladih.

Anderlecht je veA� u 2. minuti imao sjajnu priliku ali A�emper je odbio loptu nakon pokuA?aja da bi Dinamo vrlo brzo preuzeo inicijativu.

U drugom poluvremenu nije se dugo A?ekalo na vodstvo. U 47. minuti Modri su poveli nakon kornera koji je izveo Brekalo, BenkoviA� je vratio loptu u sredinu gdje je bio bh. reprezentatiac Amer Gojak i pogodio iz blizine.

Deset minuta kasnije zagrebaA?ki Dinamo je stigao i do drugog pogotka. Neposredno nakon A?to BoA?iA� nije iskoristio joA? jednu veliku priliku, Brekalo je odliA?no proA?ao lijevom stranom i zabio za poveA�anje prednosti.

Do kraja susreta Dinamo je mogao i poveA�ati prednost, ali nedostajalo je viA?e preciznosti dok je Anderlechtove pokuA?aje zaustavljao sigurni A�emper.

Anderlecht – Dinamo 0:2

Anderlecht: Svilar, Faaes, Cools, Amrani, Bourard, Azevedo, Denayer, Mangala, Van der Heyden, Bernier, Vancamp.

Dinamo: A�emper, HudeA�ek, Sosa, BenkoviA�, Soldo, Brekalo, KneA?eviA�, BoA?iA� (od 68. Lovren), Gojak (od 90. MatiA�), Olmo (od 83. FintiA�), Moro

Strijelci: 0:1 Gojak (47.), 0:2 Brekalo (57.)

Tagovi: Amer Gojak  GNK Dinamo