15.7.2019

Akhisar poražen u finalu Kupa, Vršajević igrao 60 minuta!

Objavljeno : 15-05-2019 23:15h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U finalu turskog Kupa Galatasaray je večeras u Sivasu savladao Akhisarspor rezultatom 3:1 i tako podigao pehar Türkiye Ziraat Kupa.

Prvi do prednosti došli su igrači Akhisara, kada je Manu pogodio u 56. minuti za vodstvo Akhisarspora. Nakon toga, na scenu stupa sudija večerašnje utakmice jer dosuđuje dva penala za Galatasaray.

Prvi penal je dosudio u 65. minuti, ali Diagne maši. Nakon 15 minuta dosuđuje i drugi penal. No, tu nije bio kraj. Zbog protesta, Lopesu daje 2 žuta kartona, odnosno crveni karton, te tako Akhisar ostaje sa igračem manje. Drugi penal za Galatu sigurno je realizirao Gumuš i tako poravnao rezultat na 1:1. Totalni preokret desio se u 88. minuti kada Feghouli dovodi Galatu u vodstvo. Konačnih 3:1 postavio je Diagne u 94. minuti.

Avdija Vršajević odigrao je 60 miuta za Akhisarspor. Utakmicu je morao napusiti ranije zbog povrede, ali srećom ne radi se o teškoj povredi.