22.5.2019

PUNE TRIBINE: ‘Rođeni’ razbili Čapljinu!

Objavljeno : 02-03-2019 17:39h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas su na rasporedu bile utakmice 16. kola Prve lige FBiH, čime je otvoren proljetni dio prvenstva. Rođeni su opravdali ulogu favorita, te sigurnom pobjedom protiv Čapljine od 4:0 na najbolji mogući način otvorili nastavak sezone, te tako upisali osmu pobjedu zaredom.

Velež je od prve minute krenuli prema golu gostiju. U 10. minuti Cvijanović je imao veliku šansu, ali je loše šutirao. Rođeni su pleli mrežu, napadali, ali nisu uspijevali probiti bedem gostiju sve do 38. minute, kada je Fajić pogodio sa penala. Nakon toga, pred kraj poluvremena Brandao je pogodio iz slobodnog udarca, za vodstvo Veleža 2:0.

Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni su nastavili u istom ritmu. U 55. minuti Cvijanović je postigao gol za vodstvo Veleža 3:0, te tako rješio sve dileme oko današnjeg pobjednika, ukoliko ih je i uopšte bilo. Ubrzo je Brandao imao veliku priliku, ali je golman Čapljine odlično intervenisao. Ipak, Behram u 59. minuti se upisuje u strijelce, bilo je to 4:0 za Rođene!

U narednom 17. kolu Rođeni putuju u Goražde.