16.9.2019

PRIJATELJSKI MEČ: Velež razbio Široki Brijeg na Pecari!

Objavljeno : 27-06-2019 23:27h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

NK Široki Brijeg izgubio je u prvoj pripremnoj utakmici od FK Velež Mostar rezultatom 1:3 u susretu igranom na Pecari.

Ovo je bila prva od tri planirane pripremne utakmice Širokog uoči ogleda s kazahstanskim Kairatom u Europi, dok se Velež priprema za povratak u Premijer ligu BiH.

Opasnija je bila gostujuća momčad u samom početku utakmice i nakon prve neiskorištene prilike, do pogotka su stigli u devetoj minuti. U strijelce se upisao Brandao.

Do kraja prvoga poluvremena nije bilo većih uzbuđenja jer nijedna momčad nije uspjela kreirati ozbiljniju šansu tako da je Velež, pogotovo zbog dobre igre na početku susreta, zasluženo na odmor otišao s prednošću od 0:1.

Široki nije dugo čekao na izjednačenje. U svojem šesnaestercu prekršaj nad Marićem napravio je Bogdanović, a u 51. minuti precizan s bijele tačke bio je Franjić koji je lako prevario golmana gostiju. Velež je do 1:2 došao u 60. minuti. Nakon sudara Berishe i Pehara izvan šesnaesterca Širokog, loptu je sjajnim udarcem iskosa u praznu mrežu ubacio Cvijanović.

Plavo-bijeli nisu dobro reagirali u nastavku i 11 minuta kasnije Brandao, nečuvan u šesnaestercu, povećava vodstvo Veleža na 1:3.