18.11.2018

A?eljezniA?ar se bolje snaA?ao na blatu i zasluA?eno slavio!

Objavljeno : 27-11-2017 14:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U okviru 16. kola BH Telecom Premijer lige BiH A?eljezniA?ar je zasluA?eno slavio u 113. vjeA?itom derbiju protiv Sarajeva na Grbavici sa 2:1.

U 14. minuti ogromna prilika za Plave. Velkoski je pogrijeA?io, Ubiparip je izaA?ao sam pred gol, zaobiA?ao PavloviA�a, A?utirao, ali je NovakoviA� izblokirao.

Na odbijenu loptu je natrA?ao Goran ZakariA�, ali je on A?utirao pored gola.

AhmetoviA� u 18. minuti snaA?no A?utira, ali je Kjosevski bio na visini zadatka.

A?eljo je u 25. minuti poveo. Ubiparip je sjajno povukao loptu, podvalio za Gorana ZakariA�a koji trese mreA?u gostiju. U 28. minuti HebiboviA� ubacuje, a Velkoski volej udarcem A?utira visoko preko gola. U narednoj minuti velika prilika za A?elju kada Zec iskosa A?utira, a PavloviA� sjajno brani.

HebiboviA� u 34. minuti prizemno A?utira, Kjosevski je ponovo siguran. Minutu poslije Velkoski sa 18 metara A?utira, ali lopta odlazi malo pored gola.

RamoviA� u 41. minuti odigrava za Ubiparipa na lijevoj strani, ovaj potom A?utira, ali je PavloviA� bio siguran. Na poluvrijeme se otiA?lo sa 1:0.

U 64. minuti ponovo velika prilika za A?elju. Udarac ZakariA�a iz slobodnog udarca brani PavloviA�, odbijenu loptu vraA�a Zec, ali sa gol-linije loptu izbacuje fudbaler Sarajeva. StevanoviA� je u 73. minuti zaradio A?uti karton.

BlagojeviA� u 76. minuti ubacuje, a BogiA?eviA� glavom A?utira preko gola.

Grbavica je prokljuA?ala u 78. minuti. ZakariA� je sjajno proigrao Sinana RamoviA�a koji pogaA�a za 2:0. A?eriA� je zamijenio ZakariA�a u 79. minuti.

RamoviA�a je u 83. minuti zamijenio Elsner. U 86. minuti gosti su smanjili rezultat na 2:1. SariA� je ubacio, odbrana Plavih loA?e reagovala, a RahmanoviA� ubacio loptu u naA?u mreA?u. Ubiparipa je zamijenio Kajkut.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te je A?eljezniA?ar zasluA?enio slavio sa 2:1.