18.11.2018

Zadnje kolo odluA?uje prvaka: Sarajevo slavilo na KoA?evu!

Objavljeno : 20-05-2017 18:51h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Fudbali Sarajeva slavili su danas potpuno zasluA?eno u 111. velikom gradskom derbiju na KoA?evu protiv A?eljezniA?ara rezultatom 1:0.

U utakmici koja je bila od velike vaA?nosti za goste sa Grbavice, tim Mehmeda JanjoA?a je u potpunosti nadigrao A?elju i upisao novu pobjedu.

Nagrada za dobru igru doA?la je u 21. minuti kada je sudija Peljto nakon A?to je Kerla igrao rukom u kaznenom prostoru dosudio penal za Sarajevo. Siguran izvoA�aA? najstroA?ije kazne bio je Amer BekiA�.

Nakon toga Sarajevo je i dalje nastavilo sa dominacijom, a vodstvo je mogao udvostruA?iti HebiboviA�, koji u 29. minuti izlazi sam pred Kjosevskog, zaobilazi ga, ali promaA?uje prazan gol.

U drugom poluvremenu A?eljo je krenuo neA?to ofanzivnije ka golu PavloviA�a, koji su i pored inicijative na sredini terena, nisu stvorili ozbiljniju A?ansu.

A�anse su danas A?ini se bile rezervisane za igraA?e Sarajeva koji su mogli do gola u samo dvije minute. Prvo je HebiboviA� u 76. minuti propustio novi zicer, a samo minut kasnije i AhmetoviA�, ali njegov udarac brani Kjosevski.

Do kraja utakmice ostalo je 1:0 za Sarajevo. A?eljo je nakon ovog poraza pao na drugo mjesto, obzirom da je Zrinjski danas u Bijeljini slavio protiv Radnika rezultatom 2:1.

DanaA?njim raspletom prvaka A�emo dobiti tek u posljednjem kolu koje je na rasporedu naredne sedmice.

Zrinjski je u najboljoj poziciji, obzirom da je nakon danaA?nje pobjede u Bijeljini ponovo skoA?io na lidersku poziciju sa 61 bodom, dok je A?eljo drugi sa 60. Sarajevo je ovom pobjedom doA?lo do 59 bodova.

Zrinjski u narednom kolu u Mostaru doA?ekuje Slobodu i ukoliko pobijedi odbranit A�e titulu. A?eljo doA?ekuje na Grbavici Radnik, a Sarajevo ide u goste Krupi