23.7.2019

Vrijedan bod Tuzla Cityja na Bilinom polju

Objavljeno : 23-09-2018 19:51h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Utakmica 10. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine između Čelika i Tuzla Cityja okončana je bez pobjednika – 1:1 (0:0).

Igrači trenera Slobodana Starčevića bili su bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali je golman domaćih Ružić odličnim intervencijama u nekoliko navrata spriječio pogodak.

Prvo je Stojčev uputio projektil sa 30 metara, ali se Ružić istakao. Uslijedio je korner, Kostić je sjajno šutirao glavom, ali je golman Čelika još jednom bio na visini zadatka.

Golman Čelika sjajno je zaustavio i udarce Šarčevića i Nukića.

Nermin Crnkić doveo je goste u vodstvo u 63. minuti, ali je Anel Dedić poravnao rezultat samo šest minuta poslije golom iz pomalo sumnjivog penala.

Do kraja susreta domaći tim imao je mnogo više od igre, pokušavao je doći do potpunog preokreta, ali su Tuzlaci uspjeli sačuvati remi.

Osmim bodom Tuzlaci su najavili dobre igre i u naredna dva susreta, protiv Krupe i Širokog Brijega, u kojima su domaćini.