22.11.2019

VELIKI PREOKRET SLOBODE: Tuzlaci bolji od Zvijezde!

Objavljeno : 06-04-2019 20:52h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

FK Sloboda je preokretom na svom terenu savladala Zvijezdu 09 sa 2:1.

U prvih 20 minuta utakmice publika na Tušnju nije vidjela ništa ni od jedne ekipe. Ipak u 27 minuti gosti uspijevaju doći do pogotka od 1:0. Strijelac za Zvijedzu 09 bio je Predragović. U nastavku je Sloboda preko Brabana i Vidovića pokušala ugroziti gol Zvijezde ali bezuspješno.

Odličnu priliku izjednačenje tim Zlatana Nalića imao je pet minuta prije kraja prvog poluvremena ali je Baraban sa pola metra promašio prazan gol.

Početkom drugog poluvremena Sloboda je imala terensku inicijativu ali bez konkretnih prilika za izjednačenje rezultata. Blijedo izdanje Slobode na Tušnju trajalo je sve do 82 minute kada su domaći igrači ipak uspjeli poravnati rezultat na 1:1. Mrežu Zvijezde zatresao je Antonio Vidović.

Pred sami kraj utakmice dosuđen je jedanaesterac za Slobodu, a siguran sa bijele tačke bio je Antonio Vidović koji svom timu drugim pogotkom na ovom maču donosi pobjedu i važna tri boda.

Sloboda: Muminović, Adžem, Salihović, Pršeš, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Vidović, Ćivić, Hadžanović.

Zvijezda 09: Erić, Mišić, Anđić, Huseinbašić, Nikolić, Brkić, Osmanagić, Vojinović, Predragović, Bašanović, Govedarica.