21.11.2019

VELEŽ DOMINIRAO: Široki minimalno porazio Mostarce!

Objavljeno : 10-11-2019 18:24h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nogometaši Širkog Brijega pobijedili su u 16. kolu Premijer lige BiH momčad Veleža s rezultatom 1:0.

Široki je imao otvaranje utakmice za poželjeti, jer je u 10. minuti poveo iz jedanesterca preko Tonija Jovića. Prethodno je Bagarić istrčao kontru, loše šutirao, a u nastavku akcije Bagarić je srušen i sudac je pokazao na bijelu tačku.

Toni Jović sigurno poentira za vodstvo Širokobriježana.

Velež je nakon nakon toga polako preuzimao terensku incijativu i može se reći da su se Mostarci poprilično ispromašivali, posebno u drugom poluvremenu.

Široki je s ovom pobjedom prestigao Velež i popeo sa na 7. poziciju.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić (od 46. B. Vukoja) , Franjić (od 78. Jurilj), Jović (od 18. Jurić), Marić, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin

FK VELEŽ: Bobić, Manev, Zeljković, Samardžić, Ćosić, Brandao, Osmić, Berisha, Hasanović, Vehabović, Urdinov