16.7.2019

TRIJUMF ZA KRAJ: Sarajevo slavilo u Gabeli sa 2:0!

Objavljeno : 25-05-2019 19:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U okviru posljednjeg, 33. kola BH Telecom Premijer lige, ekipa FK Sarajevo na gostovanju je pobijedila ekipu GOŠK-a iz Gabele rezultatom 0:2. Strijelci za Bordo ekipu bili su Aladin Šišić u 9. minuti i Kenan Dervišagić u 92. minuti susreta.

Na početku susreta u 9. minuti Sarajevo stiže do vodstva. Nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Aladin Šišić i zatresao mrežu gostiju. Nakon pogotka dosta mirnija igra na obje strane, a na prvu bolju priliku čekalo se do 35. minute kada se Handžić nije najbolje snašao ispred gola gostiju.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti dobru šansu domaćih preko Prskala, ali bez promjene rezultata. Većina drugog poluvremena nije donijela mnogo uzbuđenja. U 66. minuti Ramić je pokušao, ali bez opasnosti. Na kraju susreta Sarajevo preko mladog Dervišagića dolazi do vodstva od 0:2, što je i krajnji rezultat ovog meča.

Ovo je bila posljednja utakmica Sarajeva u sezoni 2018/19 u kojoj je Bordo tim prvi put u svojoj historiji osvojio Kup BiH i Premijer ligu BiH.