20.10.2019

Stojan Vranješ sa dva gola srušio Velež iz Mostara!

Objavljeno : 29-09-2019 19:25h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Banjalučki Borac upisao je četvrtu pobjedu ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i skočio na šestu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Borac je poveo već u 10. minutu nakon što je Stojan Vranješ oboren na ivici kaznenog prostora, preciznije na samoj liniji, što je sudija Elvis Mujić okarakterisao jedanaestercem.

Sa “bijele tačke” Vranješ nije dopustio Adnanu Bobiću ni promil šansi, iako je golman “rođenih” pogodio gdje će šutirati kapiten Borca – 1:0.

Na lijevoj strani je loptu primio Nusmir Fajić i centrirao u peterac, loptu je na kratko odbio golman Banjalučana Mladen Lučić, ali samo do noge Brazilca Brandaa – 1:1.

Trener Banjalučana je u nastavku u igru uveo i Ivana Crnova, koji je pripremio drugi pogodak crveno-plavih u 58. minutu. Centrirao je iz kornera, a nebeski skočio Marko Jovanović i sam kao duh pogodio mrežu Veleža za novo vođstvo domaćina – 2:1.

Sve dileme je u 73. minutu poslije kornera razriješio kapiten Stojan Vranješ, koji je primirio loptu poslije centaršuta, driblingom oslobodio sebi prostor i pogodio sa desetak metara pod prečku – 3:1.

Do kraja je Borac mogao još do vrha napuni mrežu Veleža, stvarao je i promašivao prilike, ali je zato nagrađen gromoglasnim aplauzom nekoliko hiljada gledalaca i najvatrenijih pristalica na Gradskom stadionu.