18.11.2018

ŠOK ZA ‘PLEMIĆE’: Zvijezda 09 srušila Mostarce!

Objavljeno : 03-11-2018 16:06h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Zvijezda 09 pobijedila je u Ugljeviku favorizirani Zrinjski iz Mostara sa 1:0.

Momčad iz Etno sela Stanišići slavila je minimalnim rezultatom, a strijelac jedinog pogotka bio je Selmir Mahmutović u 86. minuti susreta.

Bio je to peti poraz u ligi ove sezone za momčad Sliškovića kojom je omogućeno Sarajevu da pobjedom protiv Željezničara pobjegne na 5 bodova prednosti. Zvijezda je u prošlom kolu pobijedila Želju na Grbavici s 1:0.

FK TUZLA CITY 2:1¸NK GOŠK Gabela

U susretu 16. kola Premijer lige BiH, na Tušnju u subotu su igrači Tuzla Cityja pobijedili ekipu GOŠK-a iz Gabele rezultatom 2:1 (0:0).

Nakon slabog prvog poluvremena, u kojem je bilo vrlo malo prilika za gol na obje strane, domaći su u nastavku krenuli energičnije i u 52. minuti postigli pogodak. Strijelac je iz slobodnog udarca bio Murga, koji je šutirao iskosa, ali je uspio iznenaditi golmana gostiju Kozića.

U 70. minuti mogli su domaći riješiti pitanje pobjednika, ali Ubiparip nije uspio postići gol u situaciji “oči u oči” s golmanom GOŠK-a.

NK ČELIK 1:0 FK RADNIK

Nogometaši Čelika danas su na stadionu Bilino polje u Zenici dočekali ekipu Radnika iz Bijeljine. Okić je u 22. minuti igre primio loptu na vrhu kaznenog prostora, riješio se lijepo Martinovića i zatim pogodio za 1:0.