20.10.2019

ŠOK U MOSTARU: Širokobriježani porazili ‘Plemiće’

Objavljeno : 29-09-2019 18:20h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

NK Široki Brijeg nanio je prvi poraz ove sezone mostarskom Zrinjskom na stadionu Pod Bijelim Brijegom. Široki je slavio rezultatom 1:3.

Ekipa Širokog prva je preuzela inicijativu pokazujući da se u Mostar nisu došli braniti. Takav pristup igračima Tonija Karačića ubrzo se isplatio jer su do vodstva došli u 17. minuti sjajnim pogotkom Dine Ćorića.

Rani pogodak Širokog izgledalo je kao da je šokirao Plemiće, ali domaćini su se brzo vratili i već u 22. minuti došli su do izjednačenja. Nakon kontre, Šovšić odlično pronalazi Lendrića koji sjajno pogađa za 1:1.

Ekipa Harija Vukasa djelovala je bezidejno i nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti susjedima. Ni Široki s druge nije stvarao opasne prilike sve do 82. minute kada Bagarić pogađa za 1:2 na asistenciju Cipetića.

Cipetić je upisao još jednu asistenciju u sudačkoj nadoknadi kada je za 1:3 zabio Marić.