11.12.2019

ŠOK NA PECARI: Čelik nosi tri boda u Zenicu!

Objavljeno : 22-07-2019 22:22h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

S rezultatom 1:0 Čelik je porazio Široki Brijeg na Pecari u prvom kolu Premijer lige u novoj sezoni. Na Pecari se okupilo oko 2.500 hiljade navijača, ali otišli su razočarani zbog igre i rezultata svojih ljubimaca.

U prvom poluvremenu igralo se otvoreno s obje strane, Široki je imao nešto veći posjed lopte, a Čelik je znalački vrebao iz kontri. Plavo-bijeli su imali nekoliko prilika preko Jurilja, dva puta preko Bagarića koji je zakasnio na ubacivanja s boka. S druge strane prijetili su Huseinbašić i Dedić, ali prvo poluvrijeme završilo je bez pogadaka.

Domaći su u drugo poluvrijeme krenuli odlučnije, ali nisu uspjeli svladati vratara Pavlovića. Vrijedi spomenuti prodor Babića i udarac Vukoje, ali oba puta Pavlović je bio siguran.

I onda u 74. minuti brza polukontra Čelika, nakon nekoliko prebacivanja lopte s jedne na drugu stranu lopta dolazi do Edina Huseinbašića koji je sigurno pogađa za vodstvo gostiju i veliko slavlje gostiju. Veliku priliku za izjednačenje imao je Stipe Jurić koji je ušao u nastavku, izašao je sam pred Pavlovića ali šutirao pored gola. Bila je to mat pozicija.

U samom finišu susreta Čelik je ostao s igračem manje, nakon što je Ševkija Resić dobio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton, ali to domaćima nije bilo od velike pomoći. Na kraju je ostalo 1:0 za goste, što bi moglo izavati velike turbulencije na Pecari.