29.2.2020

Sjajna utakmica i pobjeda Veleža protiv Torpeda

Objavljeno : 08-02-2020 17:21h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Mostarski Velež nalazi se na pripremama u Antaliji, a danas su za protivnika imali bjeloruski Torpedo BelAZ Zhodino i slavili sa 3:1.

Odmah na startu utakmice Velež je pokazao zube i već u 3. minuti poveo nakon greške golmana Torpeda, a Ovčina je to iskoristio i pogodio. Nakon toga bilo je šansa na obje strane, ali golova nije bilo sve do 41. minute.

Fajić je sjajno pogodio u rašlje za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena. I u drugom dijelu tim Feđe Dudića nije posustao. Fajić je odlično pronašao Ovčinu koji pogađa za 3:0 i postiže svoj drugi gol na današnjoj utakmici.

U 77. minuti bjeloruski tim je uspio da postigne gol iz indirekta. Mrežu Veleža pogodio je Valerij Gorbačik, koji je tako postavio konačnih 3:1.