6.4.2020

SJAJNA UTAKMICA: Derbi začelja pripao Slobodi!

Objavljeno : 07-03-2020 16:51h Objavio: BHFudbal.ba

Sjajnu utakmicu odigrali su danas Sloboda iz Tuzle i Čelik iz Zenice u derbiju začelja na Tušnju, a slavio je domaći tim sa 2:1.

Povela je Sloboda već u 4. minuti utakice golom Amera Bekića. Čitavo prvo poluvrijeme Sloboda je bila protivnik, a nagrada je stigla u 35. minuti nakon penala kojeg je realizirao Bekić i postavio rezultat prvog dijeavkla.

U nastavku utakmice Čelik je krenuo na sve ili ništa, a u 70. minuti donio je tračak nade Čeliku golom za 2:1. Do kraja utakmice Čelike je napadao, ali nije uspio da stigne do drugog gola i velikog povratka na Tušnju.

Čelik je ostao na 11. poziciji sa 17 bodova, dok je Sloboda sada na 9. mjestu sa 21. bodom i utakmicom manje od Mladosti koja je deseta.