23.10.2019

Široki uvjerljivo protiv Radnika do prve pobjede u sezoni

Objavljeno : 04-08-2019 22:20h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

NK Široki Brijeg nadigrao je FK Radnik Bijeljina rezultatom 3:0 u trećem kolu BH Telecom Premijer lige BiH igranom na Pecari.

Prvu veliku priliku propustili su domaći u šestoj minuti susreta kada je sjajno s desne strane u šesnaesterac ubacio Dino Ćorić, no Dražen Bagarić nije uspio zahvatiti loptu, ali samo tri minute kasnije Široki do vodstva od
1:0 dolazi odličnim pogotkom Tonija Jovića.

Široki je sljedećih nekoliko minuta pojačao agresivnost, no ubrzo je ritam utakmice opao pa je i Radnik pokušao zaprijetiti, a onda je u 30. minuti fantastično pogodio Dino Ćorić za 2:0. Odličnu priliku na drugoj strani imali su gosti iz kontre, ali Zlomislić je uspio sačuvati mrežu netaknutom.

Široki je u nastavku imao veći posjed lopte, ali nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti, nedostajalo im je odlučnosti. No, u 85. minuti u strijelce se upisao i Dražen Bagarić za konačnih 3:0. Prethodno mu je sjajno asistirao Bože Vukoja koji je ušao u nastavku.