5.4.2020

Široki u zadnjoj minuti slavio u Doboju kod Kaknja!

Objavljeno : 29-02-2020 16:28h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Široki Brijeg upisao je važan trijumf na gostovanju kod Mlodosti. Gosti iz Hercegovine slavili su sa 3:2 golom u zadnjoj minuti utakmice.

Široki je nastavio s pritiscima što je urodilo plodom u 32. minuti kada Ćorić lobuje gostujućeg vratara i donosi veliko slavlje navijačima na gostujućoj tribini.

Slavlje ipak nije dugo potrajalo jer Mladost u 39. minuti dolazi do izjednačenja. Zlomislić je obranio prvi udarac nakon izvedenog kornera, ali se ona odbija do Hadžića koji pogađa za 1:1.

Početkom drugog dijela, točnije u 50. minuti, Plavo-bijeli ponovno dolaze u vodstvo. Radeljić koristi sjajan Pervanov ubačaj iz slobodnog udarca i glavom pogađa za 2:1.

Slavlje gostiju ni ovaj put nije dugo trajalo jer Famino već u sljedećem napadu domaćinu donosi izjednačenje. Mogla je Mladost i do potpunog preokreta, ali Hadžićev udarac u 62. minuti odlazi malo pored gola.

Uslijedio je mirniji period igre u kojemu je Mladost imala terensku inicijativu, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti Zlomislićev gol. U 78. minuti domaćin je tražio i jedanaesterac. Smatrali su da je Radeljić igrao rukom u kaznenom prostoru, ali se sudac nije oglasio.

Deset minuta kasnije domaći igrači i navijači su tražili novi jedanaesterac koji nisu dobili što je izazvalo veliko negodovanje na tribinama.

U 93. minuti Široki dolazi do trećeg gola. Cipetić je ubacio, a Jurilj skrenuo loptu u gol i donio Širokom jako vrijednu pobjedu, prenosi Jabuka TV.

FK MLADOST: Bukvić, Nikolić, Sadiku, Fanimo, Hiroš, Hadžić, Dedić, Marić, Dujmović, Begić, Isaković.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Barišić, Ćorić, Angelov, Radeljić, Vukoja, Glavaš, Jurić, Hrkać, Pervan.

U drugoj utakmici koja je počela u 14:30, Željezničar je na gostovanju u Ugljeviku deklasirao Zvijezdu 09 s 3:0.