19.9.2019

Sarajevo demoliralo Travnik, remi A?eljezniA?ara i Radnika

Objavljeno : 29-11-2015 15:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas su na rasporedu bila tri meA?a 17. kola BHT Premijer lige BiH u kojima je Sarajevo savladalo Travnik sa 4:0, dok su remi upisali A?eljezniA?ar i Radnik kao i Slavija i Mladost.

Sarajevo je na KoA?evu rutinski savladalo goste iz Travnika. Benko je domaA�e doveo u vodstvo u 25. minuti meA?a da bi veA� u sljedeA�em napadu iz mrtvog ugla golmana NurkoviA�a savladao Haris DuljeviA�. U nastavku su se u strijelce upisali KovaA?eviA� (52) i OsmanoviA� (87), A?ime su potvrdili sigurnu pobjedu Sarajeva koje je sa nova tri boda ostalo u vrhu tabele.

A?eljezniA?ar je bio bliA?e pobjedi u Bijeljini iako je gostujuA�a momA?ad igrala od 57. minute sa igraA?em manje nakon A?to je iskljuA?en A?elmiA�. A?eljo je u nastavku imao nekoliko prilika a najbolje su propustili Tijago u 66. minuti. Brazilac je sa desetak metara A?utirao pored lijeve stative.

Napomenimo joA? da su Slavija i Mladost DK podijelili bodove u meA�usbnom susretu (1:1).