20.10.2019

SADA SU PRVI: Tuzlaci uzeli sva tri boda na Pecari!

Objavljeno : 15-09-2019 21:36h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nogometaši Širokog Brijega nalaze se u vrlo teškoj situaciji. I Tuzla City je kao gost uzela bodove s Pecare, pobijedivši Širokobriježane rezultatom 1:3.

Incijativa se domaćima isplatila u 12. minuti, kad su nakon lijepe akcije poveli. Cipetić je proigrao Matea Marića u šesnaestercu koji svojim udarcem unosi u gol i loptu i golmana Fejzića.

Tuzlaci do poravnanja rezultata dolaze iz potpuno bezazlene situacije u 40. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu domaćih, lopta je pogodila u ruku nekog od igrača Širokog. Sudac Peljto nakon kratkog premišljanja pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Vojo Ubiparip.

Na početku drugog poluvremena Tuzlaci potpuno preokreću rezultat. Nakon lijepog ubačaja Nukića sa strane, Said Huseinović pogađa za vodstvo svoje momčadi u 49. minuti. Širokobriježani su se nakon ovog pogotka potpuno izgubili na terenu i kad je izgledalo da su koliko toliko uspostavili ravnotežu uslijedio je novi šok. Nakon gužve poslije izvođenja udarca iz kuta, lopta stiže do igrača utakmice Ubiparipa koji postiže svoj drugi gol na utakmici za povećanje vodstva gostiju.

Rezultatsko stanje se do kraja nije promijenilo, iako je Široki imao tri izgledne prigode preko Jurića, Jurilja i Kneževića.