21.11.2019

REMI U MOSTARU: Velež i Sloboda podijelili bodove!

Objavljeno : 02-11-2019 15:31h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U Mostaru je danas odigrana utakmica 15. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Velež i FK Sloboda iz Tuzle. Nakon 90 minuta sportske borbe, po teškom terenu, završeno je bez pobjednika, rezultatom 2:2.

Šef stručnog štaba Rođenih, Feđa Dudić, na teren je poslao sljedećih 11: Bobić – Dario, Zvonić, Manev, Urdinov – Zeljković, Čivić, Ćosić, Behram – Brandao, Fajić. Na klupi su Bogdanović, Cvijanović, Vehabović, Mandžuka, Samardžić, Osmić i Kalezić.

Na drugoj strani, trener Bošnjaković je odabrao sljedeće igrače: Lakić, Beganović, Jusić, Hodžić, Uzelac, Pršeš, Smajić, Bekrić, Bekić, Ivetić, Livančić. Na klupi su bili mehić, Salihović, Devedžić, Buljić, Ristić, Maksimović, Muratović.

Rođeni su dobro ušli u utakmicu i od prve minute su krenuli prema golu gostiju. Prvo je Brandao u 3. minuti nakon centaršuta Urdinova probao zaprijetiti gostima, da bi u 9. minuti Zvonić šutirao, ali bez promjene rezultata. U 17. minuti Brandao je oprobao svoj šut, nakon njega i Čivić, ali bez uspjeha.

U 30. minuti Ćosić je uputio dobar centaršut, na koji je zamalo zakasnio Dario. Ipak, u 36. minuti Rođeni dolaze do zaslužene prednosti. Zvonić je šutirao, da bi loptu u gol skrenuo Jusić. Nakon toga, gosti su zaprijetili preko Bekića u 39. minuti, da bi u 44. minuti iskoristili neopreznost odbrane Veleža, kada je Bekrić pogodio mrežu Bobića za 1:1. Rezultat sa kojim se na kraju otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Rođeni. Prvo je Brandao probao iz slobodnog udarca, ali golman gostiju izbija loptu u korner. Nakon njega, Behram pronalazi Fajića, koji postiže gol za vodstvo Veleža 2-1. Ubrzo je opet probao Brandao, ali bez uspjeha.

U 62. minuti Dario prekršajem zaustavlja Bekića, a sudija Topalović pokazuje na penal. Upravo je Bekić šutirao i pogodio za 2-2. Nakon gola, trener Dudić je reagovao izmjenom, umjesto Behrama u igru je ušao Vehabović. U 66. minuti Fajić je šutirao, ali lopta prolazi pored gola

U 72. minuti izvršena je druga izmjena, Cvijanović je zamjenio Čivića. Nakon toga, u 80. minuti Kalezić je zamjenio Daria. U 86. minuti Urdinoj je uposlio Fajića, koji šutira glavom, ali lopta ide zamalo preko gola. Na drugoj strani, Jusić je šutirao, a Bobić vrhovima prstiju izbija loptu u korner.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da je završilo podijelom bodova. Velež – Sloboda 2-2!

Tuzla City je golom Ajdin Nukića slavila domaći trijumf protiv Mladosti DK.