21.9.2019

REMI NA GRBAVICI: Željo i Sloboda podijelili bodove!

Objavljeno : 17-08-2019 22:44h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Utakmica 5. kola BH Telecom Premijer lige BiH na Stadionu Grbavica između Željezničara i Slobode završila je bez pobjednika, 2:2.

Željo je poveo u 18. minuti golom Jadranka Bogičevića! Plavi fudbaleri su izveli dva kornera u nizu, nakon čega je lopta došla do Osmankovića koji je ubacio, Bogičević je sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu Slobode!

Sloboda je izjednačila u 30. minuti. Samir Bekrić je sjajno izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane i pogodio gol Željezničara. U sljedećem napadu Željo je imao veliku priliku da ponovo dođe u vodstvo. Nakon ubačaja Boje i gužve u šesnaestercu, Sulejman Krpić je pogodio stativu.

Željo ponovo dolazi do vodstva u 45. minuti. Damir Sadiković je iz slobodnog udarca rezantnim šutem pogodio za vodstvo Plavih i oduševljenje na odlično popunjenim tribinama Stadiona Grbavica. Rezultat se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena.

Gosti su ponovo do izjednačenja došli u 80. minuti, a strijelac je bio Hodžić tek što je ušao u igru. Gosti su zaprijetili u sudijskoj nadoknadi preko Bekrića, ali odbrana Željezničara šalje loptu u treći korner za Tuzlake. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.