12.11.2019

Radnik golom Maksimovića odnio tri boda iz Mostara

Objavljeno : 31-08-2019 19:40h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas je u Mostaru odigrana utakmica 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Velež i FK Radnik iz Bijeljine. Nakon 90 minuta igre, Radnik je golom Maksimovića upisao minimalnu pobjedu, te tako odnio sva tri boda iz Mostara.

Rođeni su istrčali na teren u sljedećem sastavu: Bobić, Dario, Zvonić, Manev, Urdinov – Zeljković, Čivić – Ćosić, Kalezić, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mrgan, Osmić, Mandžuka, Behram, Samardžić, Dudić.

Na drugoj strani, za Radnik su igrali: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Bradonjić, Popara, Peco, Maksimović, Đurić, Šubert.

Rođeni su od prve minute krenuli prema golu Radnika, koji se dobro i organizovano branio, te pokušao zaprijetiti nakon oduzete lopte. Jedna takva prilika desila se u 14. minuti kada je šutirao Vasić, ali je Bobić dobro reagovao.

Kako je vrijeme odmicalo, gosti su postajali sve opasniji. Prvo su opet zaprijetili u 33. minuti, kada je Peco šutirao, ali Bobić opet brani. Na drugoj strani, Rođeni su pokušali zaprijetiti dva puta preko Fajića, ali bez promjene rezultata. Do kraja poluvremena, gosti su dva puta zaprijetili preko Maksimovića, ali je Bobić bio na pravom mjestu. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:0.

Na početku drugog poluvremena Rođeni rade dvije izmjene, sa ciljem da se malo ubrza igra i protok lopte. Umjesto Fajića i Kalezića u igru su ušli Behram i Samardžić. U 47. i 50. minuti Brandao je šutirao, ali golman Bilobrk brani. Velež je dobro otvorio nastavak igre i bili su bolji na terenu. U 57. minuti probao je Behram, Bilobrk brani.

Ipak, prvi do gola dolaze gosti preko Maksimovića, koji pogađa mrežu Bobića u 68. minuti. Nakon gola, izvršena je i treća izmjena u timu Veleža, Osmić je zamjenio Ćosića.

Nakon toga, Rođeni su pokušali doći do gola preko Samardžića i Behrama, ali bez uspjeha. Do kraja utakmice, gosti su zaprijetili preko Pece, dok na drugoj strani Rođeni nisu uspjevali ozbiljnije ugroziti gol Bilobrka. Na kraju, Velež – Radnik 0-1.

Slijedi reprezentativna pauza, nakon kojeg će Rođeni ugostiti FK Željezničar.