25.5.2019

POTOP TUZLAKA: Široki Brijeg uništio Slobodu!

Objavljeno : 04-05-2019 19:04h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nogometaši Širokog Brijega s visokih 4:0 pobijedili su momčad Slobode iz Tuzle, uz tri pogotka Jurića i jedan Markovića.

Široki je kontrolirao igru, ali je Sloboda u nekoliko navrata mogla neugodno zaprijetiti u kontranapdima. Ipak ti završni udarci su većinom završili pored vrata Bilobrka.

Široki ipak dolazi u vodstvo u 20. minuti. Nakon velike greške golmana Slobode Pršeša, Stipe Jurić uzima loptu i pogađa za vodstvo Širokobriježana.

U 54. minuti nova velika pogreška Vukliša i obrane Slobode. Njihovu konfuziju ponovno koristi Stipe Jurić i praktično iz ničega postiže i drugi pogodak.

Sloboda je vratila loptu na centar i brzo izgubila loptu, uslijedio je kontranpad Širokog za treći pogodak. Danas odlični Jurić povukao je loptu na desnoj strani, ušao u šesnaesterac gostiju, dodao Markoviću koji ga je sjajno pratio na drugoj strani i zabija za visokih 3:0 Širokog Brijega.

Osam minuta kasnije Široki postiže novi pogodak. Nakon odlične duge lopte Eiomara, Barišić ubacuje loptu na peterac gostiju, gdje se nalazi sjajni Jurić, koji postiže novi pogodak za hat-trick.

Na kraju je ostalo 4:0 za domaće koji su s ovim rezultatom gotovo osigurali izlazak u Europsku ligu jer petom Radniku bježe velikih 9 bodova.