26.5.2018

‘PlemiA�i’ napravili veliki preokret protiv A?elika

Objavljeno : 09-09-2017 21:56h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

KiA?u golova vidjeli su gledatelji ove subote Pod Bijelim brijegom. Zrinjski je ugostio A?elik, a otvoreni nogomet doveo je do ukupno sedam golova.

ZavrA?ilo je 5:2 za domaA�ine kojima je ovo A?etvrta vezana pobjeda u ovosezonskom prvenstvu. Bakina ekipa ove sezone nije primila pogodak na domaA�em terenu, a ZeniA?ani su im u prve A?etiri minute zabili dva.

U prvoj minuti bivA?i PlemiA� Kouadio asistirao je Aldinu MahmutoviA�u za vodstvo, a tri minute kasnije i sam je pogodio za 2:0.

Katanec je smanjio na 1:2, a onda su ‘PlemiA�i’ ubacili u brzinu viA?e.

Prvo je u 15. minuti Nemanja Bilbija izjednaA?io na asistenciju MiloA?a FilipoviA�a, a u 19. pogaA�a i Toni JoviA�. Isti igraA? asistira u 31. FilipoviA�u za 4:2.

Do petog pogotka domaA�in je doA?ao u 69. minuti kada je TodoroviA� majstorski smirio loptu i jednako majstorski pogodio donji desni ugao gola.

Treba reA�i da je A?elik dobro i proA?ao, jer da na golu nije stajao odliA?ni mladi Matej MarkoviA� ZeniA?ani bi joA? koji put vadili loptu iz mreA?e.

“Nismo niA?ta pokuA?ali u drugom poluvremenu. Kada primite tri gola i sami sebi date, tu nemate A?ta traA?iti, moA?ete samo oA?ekivati deset komada da primite”, kazao je trener A?elika, Kemal HafizoviA�.

“Imali smo 12-13 prilika, dali smo pet golova, a moglo je biti sedam-osam. Nije nam realizacija neka i to moramo popraviti u narednim utakmicama”.