11.12.2019

PECO SRUŠIO PLEMIĆE: Radniku nova tri boda!

Objavljeno : 14-09-2019 18:46h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Radnik eurogolom Pece savladao Zrinjski i upisao treću pobjedu zaredom.

Zišta manje zanimljiv duel odigran je u Bijeljini gdje je Radnik golom Pece savladao Zrin jski 1:0 i tako prekinuo seriju „plemića“. Ekipa Mladena Žižovića sasvim zasluženo je stigla do prve pobjede nad Zrinjskim u posljednjih sedam mečeva, odnosno tek drugim trijumfom u 23 međusobna premijerligaška duela.

U prvih 45 minuta nije bilo mnogo prilika, a onda se rasplamsala igra na Gradskom stadionu u Bijeljini. Kapiten domaćih Velibor Đurić imao je dve dobre šanse, čak i pogodio prečku, ali čovjek odluke bio je Demir Peco.

Krilni igrač Radnika odlično se namjestio na nekih dvadesetak metara od gola i sjajnim udarcem pod prečku postigao pogodak za vodstvo 1:0.

Zrinjski je u nastavku pokušao da uzvrati, imao nekoliko poluprilika i prilika, poput udarca Gojkovića nakon kornera u 77. minutu, dok je Radnik prijerio iz kontranapada.

U finišu utakmice Zrinjski je imao potpunu inicijativu i preko 70 odsto posjed lopte, ali Radnik je znao kako da se odbrani.

Ekipa Mladena Žižovića poslije tri vezena poraza upisala je treću pobjedu zaredom i sada zauzima petu poziciju na tabeli.