26.5.2018

Oslabljena Sloboda upisala prvi trijumf protiv Viteza!

Objavljeno : 12-08-2017 18:47h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Prva utakmica u okviru 4. kola BHT Premijer lige BiH odigrana je danas u Vitezu izmeA�u istoimenog domaA�ina i ekipe Slobode. ZasluA?enu pobjedu minimalnim rezultatom 1:0 slavili su fudbaleri Slobode.

Utakmicu u Vitezu bolje su otvorili domaA�i fudbaleri koji su u nekoliko navrata preko KariA�a, Brekala, ZukiA�a i A?eriA�a pokuA?avali ugroziti gol MumunoviA�a, ali bez konkretne realizacije. U prvom poluvremenu prilike da Crveno-crne dovedu u vodstvo imali su A�ulum i ZilkiA�.

Nastavak prvog poluvremena obiljeA?ila je otvorena igra sa obje strane.

Pred kraj prvog poluvremena veliku A?ansu za Slobodu ponovo je imao ZilkiA� koji je A?utirao pod preA?ku mladog golmana Badrova koji fantastiA?no skida udarac. Prvo poluvrijeme okonA?ano je reazultatom 0:0.

I u drugom poluvremenu domaA�i su imali nekoliko prilika za postizanje gola ali rezultat se nije mijenjao sve do 68. minute susreta kada ponajbolji pojedinac na terenu Almedin ZilkiA� postiA?e odliA?an pogodak za vrijedno vodstvo Slobode. U nastavku susreta fudbaleri Slobode su su odliA?no odgovorili na napade Viteza ali uspjeli stvoriti i nekoliko izglednih prilika za novi pogodak. U 84. minuti susreta fudbaleri Slobode su imali pet A?uteva za svega 20 sekundi, ali na kraju je lopta umjesto u golu Viteza zavrA?ila u korneru. KonaA?an rezultat utakmice 1:0 za crveno-crne sa TuA?nja.