15.12.2018

NOVA TRI BODA: Sarajevo slavilo nad Zvijezdom 09!

Objavljeno : 25-11-2018 20:03h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U okviru 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH, bordo tim savladao je ekipu Zvijezde 09. Domaći su poveli pogotkom Benjamina Tatara u 15. minuti. Odlično je asisitirao Velkoski, a Tatar iskosa pogađa za vodstvo.

Samo par minuta kasnije, gosti poravnavaju iz kornera.

Osmanagić loptu šalje Jovoviću koji glavom postiže pogodak.

U 27. minuti Sarajevo je ponovo povelo, ovaj put preko Velkoskog. Stanojević je asistirao a kapiten bordo tima bio je brži od golmana Erića. U 34. minuti Hebibović šalje loptu Rahmanoviću, Erić brani ali odbijena lopta stiže do Ahmetovića koji je siguran u realizaciji te pogađa za 3 – 1.

Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao. Pokušao je i Hebibović šutom sa 17m, ali je lopta otišla pored gola. Vrlo brzo, Zvijezda 09 je propustila šansu kada se Osmanagić našao sam ispred Kovačevića. U samom finišu sudijske nadoknade šutirao je i Tatar čiji je udarac izblokiran.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo akcije. Domaći su imali prilike preko Halilovića i Hebibovića, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovom pobjedom bordo tim je prekinuo niz ekipe Zvijezda 09 od pet uzastopnih pobjeda. FK Sarajevo je prvo na tabeli sa pet bodova ispred drugoplasirane ekipe Zrinjskog i 12 bodova u odnosu na Željezničar.