16.1.2019

Mladost bolja od Krupe, Radnik slavio nad Širokim!

Objavljeno : 27-10-2018 16:20h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Od 14:30 sati odiragan su dva susreta 15. kola BHT Premijer lige BiH.

Susret u Bijeljini bio je miran od samoga početka. Iako je Široki ušao nešto odlučnije od domaćina, prilika nije bilo. Momčadi su se izmjenjivale u posjedu lopte, ali igralo se na sredini terena bez pravih uzbuđenja.

Tek pred kraj susreta, u 40. minuti, Široki je došao do vodstva preko Eliomara koji sjajno pogađa za 1:0 udarcem s ruba šesnaesterca.

Međutim, slavlje gostiju je kratko trajalo jer su već u sljedećem napadu nogometaši Radnika izjednačili nakon pogrešnog dodavanja Matića. Pogodak za domaćine postigao je Demir Peco. Radnik je u 65. minuti došao do vodstva 2:1 kada je sjajnu akciju domaćina golom okrunio Hadžić.

Fudbaleri Krupe su stigli u goste ekipi Mladosti protiv koje su pokušali da prekinu negativnu seriju od čak osam utakmica bez pobjede.

Ali nisu uspjeli da osvoje niti jedan bod u Doboju kod Kaknja – 2:1 (0:0).

Izabranici Petra Kurćubića su bili za nijansu opasniji rival od domaćina u prvom dijelu, ali izglednijih šansi iz kategorije stoprocentnih nije bilo ni ispred golmana Mladosti Emila Velića niti ispred gostujućeg čuvara mreže.

Najbliži pogotku bio je napadač Mladosti Bahrudin Atajić u 21. minutu ali se nije snašao. U nastavku je za bilo mnogo efikasnije, ali su se na kraju radovali domaći fudbaleri iako je Krupa povela zahvaljujući pogotku Slobodana Milovanovića u 54. minutu. Međutim, izabranici Adnana Zildžovića su u periodu od 61. do 68. minuta uspjeli da preokrenu rezultat golovima Gedeona Guzine i Nemanje Anđušića za peti ovosezonski trijumf.

S druge strane, ekipa iz kanjona Tijesno upisala je čak sedmi poraz.