25.5.2018

Marko MihojeviA�: ZasluA?eno smo proA?li u finale Kupa

Objavljeno : 20-04-2017 14:15h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

IgraA?i Sarajeva obezbijedili su plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Na juA?eraA?njoj, uzvratnoj utakmici 1/2 finala Kupa BiH pobijedili su Mladost iz Doboja kod Kaknja rezultatom 3:2, te su se plasirali u samu zavrA?nicu ovog takmiA?enja. Svoje utiske sa juA?eraA?nje utakmice prenio nam je standardni defanzivac, dvadesetogodiA?nji Marko MihojeviA�.

a�?Odigrali smo jednu dobru utakmicu juA?er, bez obzira na pad koncentracije u posljednih par minuta. Diktirali smo tempo, stvarali prilike i zasluA?eno smo proA?li u finale Kupa. NaA? prvenstveni cilj u ovoj sezoni jeste izlazak u Evropu, a sada imamo priliku da to ostvarimo osvajanjem trofeja pobjednika Kupa BiH. Bez obzira na protivnika u finalu, dati A�emo sve od sebe kako bi u predstojeA�e dvije finalne utakmice bili mi ti, koji A�emo slaviti. Nadam se da A�emo uspjeti u naA?im namjerama.a�?, kazao je MihojeviA�.

Gust raspored u BH Telecom Premijer ligi BiH ne dozvoljava vrijeme za predah. Fudbaleri Sarajeva veA� u nedjelju na KoA?evu doA?ekuju ekipu Krupe.

a�?Odmah nakon juA?eraA?nje utakmice i prolaska u finale smo se okrenuli predstojeA�oj utakmici protiv Krupe. OA?ekuje nas teA?ka utakmica. Vidimo kakve vremenske prilike vladaju u gradu i nadam se da A�e se to stabilizovati kako bi imali dobre uslove za igru. Krupa igra dobro, rijeA? je o kvalitetnoj ekipi, ali na naA?em stadionu, smatram da nije potrebno spominjati ko je favorit. A?elimo pruA?iti jednu dobru partiju i osvojiti nova tri boda, kako bi ostali u vrhu tabele.a�?, dodao je MihojeviA�.

Mladi prvotimac bordo ekipe s KoA?eva sutra slavi svoj 21. roA�endan, a kako govori, pobjeda protiv Krupe bi bila najljepA?i poklon.

a�?To priA?eljkujem i nadam se nastavku dobrih igara. Uz podrA?ku naA?ih navijaA?a, koje pozivam da doA�u u A?to veA�em broju i pruA?e nam podrA?ku, moA?emo doA�i do A?eljene pobjede i dobrog rezultataa�?, zakljuA?io je MihojeviA�.

Sarajevo doA?ekuje Krupu u nedjelju na KoA?evu, a meA? poA?inje u 17 sati.