24.8.2019

GOSTI USPJEŠNIJI: Borac i Tuzla City uzeli po 3 boda!

Objavljeno : 10-08-2019 20:07h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Radnik iz Bijeljine dočekao je Borac u derbiju 4. kola Premijer lige BIH.

Radnik je poveo iz penala u prvom poluvremenu, ali je Borac izjednačio poslije novog penala u drugom poluvremenu, da bi Saša Kajkut golom u sudijskoj nadoknadi donio Borcu drugu pobjedu u sezoni.

I jedni i drugi stigli su do golova na “isti način” – sa bijele tačke. Runić je bio neoprezan u četvrtom minutu i oborio Karića, a Maksimović je jedanaesterac pretvorio u pogodak – 1:0.

Bijeljinci su propustili u prvom poluvremenu propustili još nekoliko dobrih šansi i upravo tu možda propustili šansu da naprave povoljan rezultat, jer je Borac u nastavku preuzeo inicijativu i bio daleko opasniji.

Do izjednačenja ekipa Branislava Krunića stigla je u 53. minutu, kada se Vranješ dobro ubacio ispred golmana Kozića, čak ga i prebacio glavom, a sudija Zoran Grbić njihov kontakt ocijenio je kao dovoljan za najstrožu kaznu. Iskusni veznjak sam je izveo penal i pogodio za 1:1.

U bukvalno posljednjem napadu Borca jedan igrač Radnika pokušao je glavom da vrati loptu svomgolmanu , ali se Kajkut ubacio između njih i glavom prebacio Kozića, koji je prilikom intervencije pesnicom udario napadača Borca, međutim nije uspio da spriječio neizbježno.

Lopta je završila u golu, a Kajkut je krvave glave proslavio pogodak za 2:1 i veliku pobjedu Borca!

U drugom susretu dana Tuzla City je golom Ubiparipa slavila u Doboju kod Kaknja.